1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesinin Nisan ayı meclis gündemi
Siirt Belediyesinin Nisan ayı meclis gündemi

Siirt Belediyesinin Nisan ayı meclis gündemi

Siirt Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantıları başladı. Belediye başkanı Selim Sadak’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan toplantı beş gün sürecek.

A+A-

Belediye başkanı Selim Sadak Meclis açılış konuşmasında neler söyledi:

 

96 KİŞİ EMEKLİYE AYRILACAK. YERİNE PERSONEL ALINMAYACAK

 

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız emekliye ayrılacak olanların durumu ile ilgili son aşamaya gelindiğini bilmenizi isterim. Emekliye ayrılacak olanların yerine yeni personel alamıyoruz. Ancak 96 kişi daha emekli olduktan sonra personel giderleri gelirlerimizin %30’una düştüğünde ancak o zaman personel alımına gidebiliriz.

 

GÖKÇEBAĞ’DAKİ AİLELER ARASINDAKİ KAN DAVASI

 

Geçtiğimiz ay içerisinde yaşadığımız en acılı durum ise Gökçebağ Beldesindeki aileler arasındaki husumetten dolayı oluşan kan davasının yeni bir ölümle sonuçlanması bizleri derinden üzmüştür. Ben ve arkadaşlarım defalarca aileler arasında arabuluculuk yaparak bu kan davasının barışla sonuçlanması için çaba sarf ettik ancak istenilen sonucun alınmaması ve devamında yeni bir öldürme olayının gerçekleşmiş olması insanlık adına utanç verici bir durumdur. Hiç kimse bunu normal karşılayamaz.

 

GÜRES CADDESİYLE İLGİLİ MECLİSİMİZ KARAR ALACAK

 

Güres Caddesinin mahkeme yoluyla tekrar açılması davasının sonuç kararı bize ulaşmadığı için herhangi bir işlem yapmadık. Bize bu davanın gerekçeli kararı ulaştıktan sonra Belediye Meclisi toplayarak yapılması gerekenler konusunda görüş alışverişinde bulunup şehrimiz için uygun olan kararın alınmasına özen göstereceğiz.

 

SU AFFINDAN GELİR ELDE ETTİK

 

Geçtiğimiz yıl yapılan üç aylık Su Affından Belediyeye 1 Milyar 950 bin TL gelir elde edildi. Su Affının uzatılması kararından sonra da 1 milyar 286 bin TL gelir elde edildi. Birçok mağdur vatandaşımız da bu sorundan kurtuldu.

 

PARKE TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMALARI

 

İş Kur ile yapılan proje ile işçiliği İş Kur’a ait olmak üzere bütün malzemesi Belediyeye ait olacak şekilde yapılacak olan Parke taşı döşeme işleri TEDAŞ’ın yeraltına döşeyeceği enerji hatlarından dolayı 15 Mayıs tarihinde çalışmalara başlanacak. Bu döşeme işleri çoğunluğu Siirt’in eski yerleşim birimlerinde yapılacak. Bir kısmı da çevre mahallelerde yapılacak. Ayrıca 72 bin metrekare parke taşı döşeme işi ve 40 bin ton asfalt için de ihaleye yakın bir tarihte çıkılacak.

 

ATIK SU ARITMA’DAN ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ

 

Şehrimizin yeni yapılan Atık Su arıtma sisteminden geçen sudan elektrik üretim tesisi kurarak Belediyemize ek gelir elde etmek için çalışmalara başlamış durumdayız.

Bu haber toplam 2390 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!