1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Siirt Belediyesinin mağdurlarında bekleyiş sürüyor
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Siirt Belediyesinin mağdurlarında bekleyiş sürüyor

A+A-

Önceki dönemde Kayyum olarak atanan Siirt Vali Yardımcılarından Ceyhun Dilşad Taşkın ile Siirt yıllardır mağdur edildiği belediyecilik hizmetleri ile tanışmaya başlamıştı. Bu hizmetler yatırımdan, kültürel faaliyetlere, sosyal belediyecilikten ulaşılabilir/dokunulabilir belediyecilik anlayışına kadar birçok alanda kendini göstermişti. Bu değişim şehirde kendisini bariz bir şekilde hissettirdi. Siirtliler, Belediyenin başındaki Ceyhun Valiyi sevmişlerdi. Ki halen Ceyhun Valinin Siirt’te bir karşılığı bulunuyor. Tabi bu başarıyı tek bir kişiyle sınırlı tutmak doğru bir tespit olmaz. Ceyhun Vali, iyi bir ekip kurmuştu. Fakat gelgelelim Ceyhun Vali kalmadığı gibi o ekip te dağı(tı)ldı.

O ekip ilk kıyımı tahmin edin kimden yedi? Görevlerine alışmış ve ter dökmeye başlamışlarken 3 Belediye Başkan Yardımcısını görevden alan Siirt Valisi Ali Fuat Atik’ten.

Daha sonra asıl ikinci kıyımı ise Hdp’li yönetimle yaşadı. Son yerel seçimlerle birlikte Siirt Belediyesi’nde Hdp dönemi başlayınca kadrolu/kadrosuz farketmeksizin personelde önemli bir değişiklik yaşandı. Kimisinin işine son verildi kimisinin ise mevcut görevlerine… Yönetici durumda olanlardan bazılarının eline çalı süpürgesi verilip “hadi çık sokak temizle” denildi. Hdp’ nin her zaman siyasi bir propaganda aracı olarak kullandığı “işçi kıyımı” Hdp döneminde pik yapmıştı.

Siirt Belediyesi’nde bu mağduriyetleri yaşayanlarda “Sağlık olsun, bugünler de geçer” bekleyişi hakimdi.

Peki, bu mağduriyetler sadece Hdp’li belediye yönetimindemi yaşandı? Ne yazık ki hayır!

Gittiği için arkasından yazmak gibi bir ucuzculuk peşinde değilim. Görevi başındayken yazdığım için şimdi de rahatlıkla yazacağım.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, bir gece aniden 3 belediye başkan yardımcısını görevden alması tam bir şok etkisi oluşturdu şehirde. Üçü de kim oldukları belli olmayan kişiler değil, ailelerine varana kadar tanınan, bilinen ve Siirt’in öz evlatlarıydı. Kendilerine sonradan birer plaket verilmiş olsa da kamuoyunu yaralayacak bir iz bırakılmıştı.

Vali Atik, Siirt Belediyesi’ne Kayyum olarak atandığı gün yazmıştım. Ne kadar özür dilese azdır ve Kayyum olarak atanmış olması büyük bir yanlıştır diye. Tabi hem Vali, hem Belediyeye Kayyum olduğu için yazdıklarımdan dolayı kimileri sahte isimlerle sosyal medyadan şahsıma çamur atmaya kalktılar. Çok şükür ki gitti. Fakat Ceyhun Vali dönemindeki ekibi toparlamadan. 

Asıl konum ise şudur;

Yeni bir Vali atandı Siirt’imize. Üstelik geçmiş yıllarda Siirt’te görev yapmış bir Devlet Adamı olarak Siirt’i tanıyan bir isim geldi. İşten çıkarılanlar, görev yerleri değiştirilenler arasında şimdi yeni bir umut yeşerdi.

Giden hayırlı oldu
Umarım gelen de hayırlı olur.
 

Bu yazı toplam 28525 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum