1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesinin Giyim Yardımları Devam Ediyor
Siirt Belediyesinin Giyim Yardımları Devam Ediyor

Siirt Belediyesinin Giyim Yardımları Devam Ediyor

Şuana kadar toplam 500 aileye giyim yardımı yapıldı.

A+A-

Şırnak, Cizre, Silopi ve Siirt Merkezde yaşayan ailelere, Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan giyim yardımları devam ediyor. Şuana kadar toplam 500 aileye giyim yardımı yapıldı.

Siirt Belediyesine müracaat eden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın müracaatının alınmasıyla başlayan süreç Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı uzman ekipler tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşımızla ilgili gerçekleştirdiği çok kapsamlı araştırmanın ardından ihtiyaç sahibi vatandaşa başta gıda yardımı olmak üzere birçok yardım kalemlerinden faydalandırılıyor.

Komşu ülke Suriye ile birlikte Şırnak, Cizre, Silopi’den il ve ilçemizden şehrimize yerleşen ailelere yardım çalışmalarının devam ettiğini belirten Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; şu anda ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediyemizin imkânları doğrultusunda çeşitli desteklerde bulunuyoruz. Ekiplerimizce daha önce tespit edilen ihtiyaç sahiplerine giyim yardımlarımız devam ediyor. Ayrıca bizzat belediyemize başvuran vatandaşlarımıza ise uzmanlarımızın gerçekleştirdikleri araştırmanın ardında da maddi durumu iyi olmayan ailelerimize Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz giyim reyonundan yardımlarımızı vatandaşlarımızı davet ederek yapıyoruz denildi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzde kayıtlı bulunan ailelerin kışlık giyim ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, bu anlamda önümüzdeki günlerde ailelerimizin kışlık giyim ihtiyaçlarını karşılayamaya devam edileceği kaydedildi.

Bu haber toplam 868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!