1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Belediyesinin çıldırttığı esnaf tezgâhını dağıttı
Siirt Belediyesinin çıldırttığı esnaf tezgâhını dağıttı

Siirt Belediyesinin çıldırttığı esnaf tezgâhını dağıttı

Siirt Güres caddesinde yıllardır çay ocağı işleten esnaf, Siirt Belediyesi’nin günlerdir kendisine gelmesine isyan etti ve kendi masa-sandalyelerini dağıttı.

A+A-

Hdp’nin yavru partisi olarak bilinen Dbp’li Siirt belediyesi “yol işgali” nedeniyle Güres caddesinde yıllardır çay ocağını işleten Özcan Bilgi’ye ceza kesmek istedi. Şırnak’taki terör olaylarından dolayı kaçmak zorunda kalan 2 gence de iş imkânı sağlayan çay ocağı işletmecisi Özcan Bilgi, sürekli kendisini rahatsız ettiğini iddia ettiği zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

HER TARAFTA MASALARLA DOLU NİYE SADECE BEN?

Gerek Güres caddesinde gerekse Siirt’in neredeyse tüm caddelerinde kaldırımlar masa/taburelerle veya tezgâhlarla dolu olduğunu belirten çay ocağı işletmecisi Özcan Bilgi, kendisine yapılan bu muamelenin “çifte standart” olduğunu belirtti ve zabıtayla tartıştı.

KOMŞU ESNAFLAR TEDİRGİN

Yaşanan olaya çok üzüldüklerini ve tedirginlikle izlediklerini belirten civardaki diğer esnaflar isimlerini vermekten çekinerek "belediyenin kaldırım işgaline ceza kesmesi normaldir. Bunu sorgulamıyor kimse fakat sadece dilediğine ceza kesip dilemediğine kesmemesi hiçbir şekilde ahlaki değildir" diye tepkilerini dile getirdiler.

 

siirt-belediyesi1-001.jpg

isyan1.jpgisyan2.jpgisyan3.jpg

Bu haber toplam 4540 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!