1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesi’ne 5 Bin Fidan Hibe Edildi
Siirt Belediyesi’ne 5 Bin Fidan Hibe Edildi

Siirt Belediyesi’ne 5 Bin Fidan Hibe Edildi

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne Çevre ve Orman İl Müdürlüğünden 3500 fidan, Mersin Akdeniz Belediyesi tarafından bir kamyon dolusu fidan hediye edildi.

A+A-

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 5 bin adet fidan Çevre ve Orman İl Müdürlüğünden talep edildi. Bunun üzerine  Çevre ve Orman İl Müdürlüğü kendi Bakanlıkları bünyesinde bulunan Mardin ili Fidan üretme bahçelerinden 1500 adet Akasya, 750 adet Dişbudak, 500 adet Akçaağaç, 350 adet Çınar, 350 adet Tesbih ağacı cinslerinden olmak üzere toplam 3450 adet fidan hibe edildi.

Daha önce de Mersin Akdeniz Belediyesi tarafından Siirt Belediyesine bir kamyon dolusu fidan gönderildi. Bu fidanlarla beraber şehrin değişik bölgelerine toplam 5 bini aşkın fidan dikilecek. Bu fidanlarla Siirt’in yeşil bir kuşak haline bürünmesi hedeflenmektedir. Bu duruma ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Belediye başkanı Selim Sadak hem Çevre ve Orman İl Müdürlüğüne hem de Mersin Akdeniz Belediyesine bu katkılarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi “Siirt’in tertemiz bir hale gelmesi için bütün imkanlarımızı kullanarak layık olduğu hale dönüştüreceğiz. Bu anlamda yeşil bir Siirt şehri görmek için Çevre ve Orman İl Müdürlüğünün vermiş olduğu fidanlar ile Mersin Akdeniz Belediyesinin bize gönderdiği bir kamyon dolusu fidandan dolayı her iki kuruma teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tarz desteklerin diğer kurumlardan da gelmesinin temenni ediyoruz. Uzak bir bölgede bulunan Mersin Akdeniz Belediyesinin bu anlamlı desteğinin bizler için daha farklı ve özel bir anlamı vardır. Tüm Siirt şehri adına Mersin Akdeniz Belediyesine özellikle tekrardan teşekkür ediyorum. Bu anlamlı desteklerine layık olarak şehrimize en iyi hizmeti sunacağız.”

Şehrin kenar mahallelerine de dikilecek olan bu fidanların yağacak yağmurdan dolayı toprağın çamur haline dönüşerek şehir merkezini bir çamur deryasına çevirmesinin önüne geçileceği  söylendi. Böylece hem şehir ağaçlandırılımış olacak hemde olası çamurlaşmanın önüne geçileceği verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu haber toplam 2856 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!