1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesinden Kasis Çalışması
Siirt Belediyesinden Kasis Çalışması

Siirt Belediyesinden Kasis Çalışması

Şehir içinde hız yapmaya elverişli olduğu özellikle çocuk bahçesi, okul ve konut alanları gibi yol kesimlerinde hız kesici kasisler yerleştiriliyor.

A+A-

Siirt Belediyesi tarafından şehir içinde trafik yoğunluğunun düşük, yol yapısının hız yapmaya elverişli olduğu ve özellikle çocuk bahçesi, okul, spor ve konut alanları gibi yaya hareketliliğinin yoğun olduğu yol kesimlerinde standartlara uygun hız kesici kasisler yapılıyor.

Siirt Belediye Başkanlığı, araçların hızlı bir şekilde geçmesini engellemek, yayaların ve öğrencilerin yol ve kaldırımlarda daha güvenli bir şekilde yürümelerini sağlamak amacıyla belirlenen program dahilinde başlatılan çalışmalarını sürdürüyor.Trafik akışının yoğun olduğu bölgelerde yer alan, okul önlerine konulacak hız kesicilerle öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında güvenliğinin sağlanması hedefleniyor. Siirt Belediyesi Ulaştırma Hizmeti Müdürlüğü ekipleri tarafından okul önlerine araçlara zarar vermeyen kauçuk malzemeden yapıldığı belirtildi.

Ekipler, İl genelindeki okulların ihtiyaçlarını karşılanmanın yanı sıra öğrencilerin can güvenliğini ve kazaların önüne geçilmesini sağlamak adına okulların önüne bunun yanı sıra tehlike arz edecek birçok noktaya kasis uygulamasının yapıldığını belirtti. Caddelere hız kasislerinin yerleştirilmesinin özellikle çocukların güvenliği için büyük önem taşırken, cadde üzerinde evleri bulunan vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını söylediler.

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum