1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesi'nden Kadınlar İçin Film Gösterimi
Siirt Belediyesi'nden Kadınlar İçin Film Gösterimi

Siirt Belediyesi'nden Kadınlar İçin Film Gösterimi

Siirt Belediyesi'ne bağlı Berfin Kadın Danışma Merkezi, "Min Dit" filminin gösterimi ile sinema etkinliğine start verdi.

A+A-

Siirt'te kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarına çözüm için çeşitli projeler hazırlayan Siirt Belediyesi Berfin Kadın Danışma Merkezi, sosyal aktiviteleri ve Siirtli kadınların sosyal statülerini arttırmak amacıyla düzenlediği sinema etkinliği Belediye Konferans Salonu’nda start aldı.

 

Sinema etkinliğinin ilk gününde Evrim Alataş tarafından yazılan, Miraz Bezar tarafından film senaryosu haline getirilen ve ödüllü yönetmen Fatih Akın tarafından çekilen “Min Dit” filmi gösterildi.

 

90'lı yıllarda Diyarbakır-Batman yolunda, karanlık bir Mayıs gecesinde, gazeteci babaları gözleri önünde öldürülen on yaşındaki Gülistan'ın ve kardeşi Fırat'ın acı dolu hikâyesini konu alan filmi izleyen kadınlar, duygulu anlar yaşadı. Filmin ardından sinema etkinliği hakkında kısa bir bilgi veren Berfin Kadın Danışma Merkezi Çalışanı Sosyolog Katibe Demir, Siirtli kadınların sosyal aktivelerini artırmak amacıyla sinema etkinliğini başlattıklarını ifade ederek, amaçlarının, Siirt'te yaşayan insanların sosyalleşmesi, bir birlerini tanıması, başka insanların yaşamlarını gözlemlemesi ve nasıl bir hayat yaşadıklarını öğrenmesini sağlamak olduğunu söyledi. Siirt Belediyesi'ne bağlı Berfin Kadın Danışma Merkezi, kadınlara yönelik sosyal aktivitelere ilişkin başlatılan çalışmalar kapsamında her 15 günde bir Siirt Belediyesi Konferans Salonu'nda sinema gösterimleri yapacak. Siirt Belediyesi'nden Kadınlar İçin Film Gösterimi başlıklı ve Siirt Belediyesi'ne bağlı Berfin Kadın Danışma Merkezi, "Min Dit" filminin gösterimi ile sinema etkinliğine start verdi. özetli haberi okudunuz

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!