1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesinden İkinci Su Affı
Siirt Belediyesinden İkinci Su Affı

Siirt Belediyesinden İkinci Su Affı

Siirt Belediyesi ikinci kez su borcu affı getirerek vatandaşlara bir kolaylık daha sağladı.

A+A-

Siirt Belediyesi SİSKİ Müdürlüğünün geçtiğimiz günlerde uyguladığı Su Borcu faiz indiriminden faydalanamayan borçlu su abonelerine bir fırsat daha sundu. Çeşitli nedenlerle birikmiş olan su borçlarını ödeyemeyen ve Mahalle Muhtarları aracılığıyla Belediye’ye müracaat eden borçlu su abonelerinin bu talebini görüşen Siirt Belediye Meclisi 05.02.2010 tarihli oturumunda konuyu yeniden görüşerek karara bağladı.

 

Konu hakkında görüşlerini belirten Belediye başkanı Selim Sadak “Vatandaşlarımızın çoğunluğunun ekonomik durumları yetersiz olduğundan dolayı daha önce yapmış olduğumuz su borcu gecikme faizi affını zamanında ödeyemediler. Mahalle Muhtarları aracılığıyla bize yapılan başvuru sonucunda Belediye Meclisimizde yapılan görüşmeler sonucunda son kez olmak koşuluyla tekrar 40 günlük bir süre vererek Su burcu gecikme faizinin %70’inin ödenmeyecek şekilde tahsil edilmesi olanağını vatandaşlarımıza sunduk. Vatandaşlarımızın bu son fırsatı iyi değerlendirerek bu borçtan kurtulacaklarını ümit ediyorum.” dedi.

 

Konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulunan Siirt Belediyesi SİSKİ Müdürü Yekta Bilek “Borçlu su abonelerine tanınan son fırsatın iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bu koşullarda birikmiş su borçlarını ödemeyen abonelerimiz olursa tereddütsüz sularını kesip, haklarında yasal işlem başlatarak, su borçlarındaki gecikme faizinin yanı sıra Avukatlık masraflarını ve mahkeme giderlerini de icra yoluyla tahsil edeceğiz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

 

Siirt Belediye Meclisinin 05.02.2010 tarih ve 23 sayılı kararının uygulanmaya başlandığı 15 Şubat ve 25 Mart 2010 tarihleri arasında olacağı belirtildi.   Borçlu su aboneleri, birikmiş su borçlarını Belediye hizmet binası altındaki veznelerin yanı sıra SİSKİ Müdürlüğü merkez veznelerine de yatırabileceklerdir.

 

SİSKİ Müdürlüğü ayrıca su abonelerine ödemede kolaylık sağlamak amacıyla bir dizi çalışma başlattı. Belediye Meclisinin aldığı faiz indirimi kararının uygulanmasından sonra bazı banka şubeleriyle sürdürülen görüşmelerden olumlu gelişmeler sağlandığı ve hızla devam eden çalışmaların sonucunda abonelere su borçlarını kredi kartıyla ödeyebileceklerdir. Konuyla ilgili çalışmaların devam edildiği bildirildi.

Bu haber toplam 3708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!