1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt Belediyesi’nden basına yıldırma politikası
Siirt Belediyesi’nden basına yıldırma politikası

Siirt Belediyesi’nden basına yıldırma politikası

Eleştiri haberlerine alışık olmayan Siirt Belediyesi, Siirtliler.NET Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel’i yaptığı bir haberi bahane ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

A+A-

HDP’li Belediye yönetimi Siirtliler.NET’in kimi zaman tavsiye niteliğindeki eleştiri haberlerini kabullenemeyip savcılığa şikayette bulundu. Sosyal  medya üzerinden beğenmedikleri Siirtliler.NET gibi yayın organlarını “malum site” şeklinde cümlelerle açık açık hedef gösteren içeriklere yer veren Belediyecilik anlayışıyla özgür basın susturulmak isteniyor.

BELEDİYE SUÇLUYU BULACAĞINA…

Geçen senenin sonlarında kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Siirt Belediyesinin sitesi hacklenmiş ve uygunsuz içerikler yayımlanmıştı. Hacklenme olayıyla ilgili Siirtliler.NET’in uyarı niteliğindeki haberinin ardından belediye yönetimi ilk önce sitenin hacklenmediğini iddia ettiyse de ekran görüntüleri Siirtliler.NET’te yayımlandı. Kısa sürede hacklenen sayfaları düzelttiren belediye yönetimi düştüğü durumu kurtarabilmek adına Siirtliler.NET’i sindirmek üzere savcılığa şikayette bulunmuş ve yayın organımız tarafından hukuki sonuçlar bekleniyor.

BU TUTUM AHLAKİ DEĞİL

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ifadeye çağrılan Gazeteci Eyüp Güzel, burada verdiği ifade de: “Belediye yönetiminin kamuoyuna gazetecileri bu şekilde hedef gösterip suçlu gibi göstermesini şiddetle reddediyor ve ahlaki bulmuyorum” dedi.

SUSMAYACAĞIZ

Yasalardan aldığı yetkilerle vatandaşları bilgilendirme gayreti içerisinde olan Siirtliler.NET, ilkesel yayın politikasını sürdürmeye devam edecek ve susmayacaktır.

Bu haber toplam 3753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!