1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Siirt Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Siirt Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Siirt Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.

A+A-

Siirt Belediyesi hizmet binasında düzenlenen törene Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye İş Sendikası Siirt Şube Başkanı Halit Akınay, ve Belediye İşçileri katıldı. 

Karşılıklı olarak 2 yıllık sözleşme imzalandığını dile getiren Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın  "Bizim amacımız çalışan kardeşlerimizin mutluluğu,  huzuru ve emeğinin karşılığını almasıdır. Bir o kadar da belediyenin menfaatleridir. Karşılıklı olarak 2017 ve 2019 tarihlerini kapsayacak toplu iş sözleşmesini imzaladık. Bu Toplu İş Sözleşmesinin Belediyemize, çalışan kardeşlerimize ve herkese hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Halit Akınay ise yaptığı konuşmada Belediye başkanının emeğe olan yaklaşımından son derece mutlu olduklarını belirtip "Bu toplu iş sözleşmenin bizi en çok mutlu eden tarafı masada anlaşmaya varılmasıdır. Masada anlaşmaya varılması bizim için çok anlamlı ve önemlidir. Bu toplu iş sözleşme çalışanlarımızın geleceğidir. Temenni ediyorum ki el ele gönül gönüle verdiğimiz zaman Siirt için, Siirt halkı için ve Siirt’in geleceği için çok güzel şeyler yapabileceğimize inanıyoruz. Bu Toplu iş Sözleşmesinin Başta Belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum"  dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve İş Sendikası adına Halit Akınay, arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

topluk.jpg

Bu haber toplam 2671 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!