1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesinde Takvim Faciası
Siirt Belediyesinde Takvim Faciası

Siirt Belediyesinde Takvim Faciası

Fotoğraflar ile altındaki sloganların anlatmak istedikleri tam bir uyumsuzluk faciası!Daha birçok yanlışları olan takvimi sizin değerlendirmeleriniz için sunuyoruz.

A+A-

Siirt Belediyesinde Takvim Faciası

                Siirt Belediyesi 2010 yılı için takvim bastırdı ve tam bir sanat faciası olan takvim vatandaşlardan, özellikle de takvimde kendilerini yansıtan öğeleri göremeyen vatandaşlardan büyük tepki alıyor ve daha da alacak gibi görünüyor.

                Belediye hizmeti tanımına uymayan bir sürü fotoğraf karmaşası içinde kompozisyon bozuklukları ile birlikte tam bir faciayı andıran takvim, bir belediyeninkinden daha çok Parti İl Başkanlığı takvimine benziyor.

SİİRTLİLER.NET

            Saati çalışmayan Saat Kulesi fotoğrafı takvimde!

                Defalarca haber yapmamıza rağmen Siirt’in simgelerinden biri olan “Çalışmayan Saatli Saat Kulesi “ hiçbir sakınca görülmeden resimlerin arasında yer buluyor. Takvimi görenler “bari saat kulesinin saatini onarıp sonra fotoğrafını koysaydı” demekten kendini alamıyor.

            Doğru yapılan ve takdir edilen tek yönü 3 dilde bir takvim olması

                Takvimin belki de tek olumlu tarafı takvimin dilinin 3 dilde olması.

            Fotoğrafların altındaki sloganlar ile fotoğraflar kel alaka!

                Fotoğrafların kompozisyonlarının bir kısır döngü gibi  oluşturulmasının yanı sıra sloganların da fotoğrafların birçoğu ile uyumsuzluğu gözden kaçmıyor. Sloganlarda Belediyecilikten çok siyasi parti görüşlerine yer verilmesine bir anlam vermek mümkün değil. Takvimi görenler, “zaten belediyecilik adına ne yaptı ki fotoğrafları olsun?” şeklinde tepkilerini dile getirirken, bu tepkilere benzer sorgulamayı “Belediye ve belediyecilik nedir?” başlığı altında Siirtliler.Net de yaptı. Bir sonraki belediye haberimizde ayrıntıları ile okuyabilirsiniz.

SİİRTLİLER.NET

Fotoğraflar ile altındaki sloganların anlatmak istedikleri tam bir uyumsuzluk faciası!

Daha birçok yanlışları olan takvimi sizin değerlendirmeleriniz için sunuyoruz.

Bu haber toplam 4044 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!