1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesi yeni bir sosyal projeyi hayata geçirdi
Siirt Belediyesi yeni bir sosyal projeyi hayata geçirdi

Siirt Belediyesi yeni bir sosyal projeyi hayata geçirdi

Siirt Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda yeni doğum yapmış bayanlara “Hoş Geldin Bebek”, askere gidecek gençlere “Güle Güle Mehmedim” ve yeni evlenen çiftlere “Evliliğe İlk Adım” hediye paketleri vererek vatandaşlarımızın mutlu günler

A+A-

İnsan odaklı projelerle dikkatleri üzerine çeken Belediyemiz, yine yeni bir çalışmaya imza atıyor.
Hoş geldin Bebek paketi içinde, yenidünyaya gelmiş bir bebeğin ihtiyacı olabilecek 15 parçadan oluşan giysi ve gerekli parçalar yer alıyor.

Siirt Belediyesi sınırları içinde hayata gözlerini açan bebeklere “Hoş Geldin Bebek” paketi, askere gidecek gençlere ve yeni evlenen çiftlere de hediye paketleri verileceğine dikkat çeken Başkan vekilimiz Taşkın sözlerine şöyle devam etti:

“Sosyal belediyecilik projesi kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Bugün itibariyle yeni doğan bebeklerimize, askere gidecek gençlerimize ve yeni evlenecek çiftlerimize belediyemizin onların yanında olduğunu, onlara küçükte olsa bir katkıda bulunmak istediğimizi, ilk ihtiyaçlarını belediye olarak karşılamaya çalışıyoruz.1000 adet hoş geldin bebek paketimiz elimize ulaştı. Hoş geldin paketinin içerisinde battaniye, ıslak mendil, ateş ölçer, bebek bezi, çanta ayrıca evlenen çiftlerimize sembolik ama manevi değeri olduğunu düşündüğümüz kuran-ı kerim, ilmihal, aile hayatı ile ilgili kitabımız yine askere gidecek kardeşlerimiz içinde ilk etapta yanlarında bulunduracakları çamaşırlarını koyabilecekleri çanta, ayakkabı boyası, diş macunu, traş köpüğü gibi ihtiyaçlarını giderecekleri hediyelerimiz takdim ediliyor. Şuan itibariye 1000 adet bebek paketi 500’er pakette diğer hediyelerle çalışmaya başladık. İlimizde ayda 350 doğum oluyor, bir müddet vatandaşlarımıza bunları takdim edeceğiz.” Dedi.

Vatandaşların yapılan yardımlardan memnun olduğunu dile getiren Taşkın, “vatandaşlarımızın bu uygulamadan dolayı mutlu olduklarını ve duyanların müracaat ettiklerini gördük. Belediye olarak vatandaşlarımızın doğumlarından vefatlarına kadar, askerliklerinden evlenmelerine kadar biz yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bunlar semboliktir, bunun dışında bize ulaşan vatandaşlarımıza imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Herkese hayırlı olsun. Bu çalışmaların devamı gelecek” dedi.

Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise bu uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın birimimize müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bu haber toplam 1916 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!