1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesi Sosyal Destek projelerine göz kırptı
Siirt Belediyesi Sosyal Destek projelerine göz kırptı

Siirt Belediyesi Sosyal Destek projelerine göz kırptı

Siirt Belediyesi, kentin öncelikli sorunlarından alt yapı, çevre, sosyal, kültürel ve istihdama yönelik hazırladığı 13 projeyle DİKA ve SODES nezdinde çalışmalar başlattı.

A+A-

Ulusal ve uluslar arası hibe, fon ve krediler takip edilerek mali kaynaklara yönelik projeler hazırlamak ve uygulamak için Siirt Belediyesi, “Projeler Koordinasyon Birimi” adı altında bir birim oluşturdu. Birim sekretaryası sorumluluğuna Siirt İş Kurumu Müdürlüğünden geçiş yapan Sabri Özdemir getirildi.

 

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)’na 2, Sosyal Destek Programı (SODES)’na 11 olmak üzere toplam 13 proje sunan Belediye Başkanlığı, projelerin kent merkezinde öne çıkan birçok sorunu çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

 

Yaklaşık 4 milyon TL tutarında bütçesi olan projelerin özellikle Bahçelievler ve Kooperatif mahallerinde kanalizasyon ve yağmurlama şebekelerinin kapasite artırımı yanı sıra çevre düzenlemeleri de içeriyor. Kadınlara meslek edindirme, fidan yetiştiriciliği, İş makineleri operatörlüğü, kaynakçılık, bilişim uzmanlığı gibi birçok konuda meslek edindirme eğitim kursları ile çevre ve altyapı gibi hizmetleri içeriyor.

 

Projelerin arasında göze çarpan çalışmalardan “Siirt Çevre Projesi” yanı sıra, gündüz güneş ışınlarından toplanan enerjinin gece kızlar tepesindeki ışıklandırmada kullanılacak enerjiye dönüştürecek “Siirt’te Gece Güneşi” proje çalışmalarıyla öne çıkıyor.

 

Sabri Özdemir Koordinatörlüğünde  oluşturulan Siirt Belediyesi Proje Abdurahman Cezlan  (Tekniker) Nurdagül Atay ( Çevre Mühendisi) Sadık Taşçı (Tekniker) Yımaz Şen  ( Orman Mühendisi) Ferhan Taşçı (Ziraat Mühendisi) Seyithan Alpar (Makine Mühendisi) isimlerinden  oluşturaln  Siirt Beldiyesi Proje Biriminin Hazırladığı Projeler Şöyle ; 

 

 

1.      Haydi Çocuklar Oyun Parkına

2.      Ağaçlandırılmış Parkta Dinlenmek

3.      Oynamak ve Dinlenmek Benimde Hakkım

4.      Fidan Yetiştiriciliği Kursu

5.      Geleceğini Çöpe Atma

6.      İş Makinesi Operatörü Yetiştirme Kursu

7.      Kaynakçılık Eğitim Kursu

8.      Kadının adı var, Mesleği de Var

9.      Bilişim Uzmanları Yetiştirme Programı

  1. Kadın Destek Evi
  2. Yıkım Tehlikesi olan Binaların Güvenli Yıkım Programı
  3. Siirt Çevre Projesi
  4. Siirt’te Gece Güneşi
Bu haber toplam 2919 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!