1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesi mezarlıkları aydınlattı
Siirt Belediyesi mezarlıkları aydınlattı

Siirt Belediyesi mezarlıkları aydınlattı

Siirtli vatandaşların en büyük beklentileri başında gelen mezarlıklarda ışıklandırma talebi üzerine harekete geçen Siirt Belediyesi, mezarlıkları aydınlattı.

A+A-

Siirt Belediyesi Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından kent genelindeki mezarlıklarda başlatılan aydınlatma çalışmalarında sona gelindi.

Vatandaşların dini vecibelerini daha iyi bir ortamda gerçekleştirebilmesi için mezarlıklarda başlatılan çevre düzenlemesi, alan genişletmesi ve mezarlık kapılarının yenilenmesi çalışmaları ardından şimdi de akşam saatlerinde karanlığa bürünen mezarlıklarda başlatılan aydınlatma çalışması son eriyor. Siirt Belediyesi ile DEDAŞ İl Müdürlüğünce ortak başlatılan çalışmalarda mezarlıklara yeni elektrik direkleri dikildi, 200 Watt’lık son teknoloji LED projektörler monte edildi. Çalışmalar ile geceleri karanlığa bürünen mezarlıklar aydınlandı.

Kentin birçok parkında da devam eden aydınlatma çalışmaları Şeyh Süleyman, Şeyh Musa, Şeyh Devha mezarlığında tamamlandı, Zevye Mezarlığında ise devam ediyor.

Bu haber toplam 2074 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum