1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Siirt Belediyesi Evde Bakım Hizmeti ekibi kurdu
Siirt Belediyesi Evde Bakım Hizmeti ekibi kurdu

Siirt Belediyesi Evde Bakım Hizmeti ekibi kurdu

Siirt Belediyesi, Evde Bakım Hizmetleri Ekibi oluşturarak şehir merkezinde yaşlı ve zor durumdaki ailelere yardım ediyor.

A+A-

Geçtiğimiz ay çalışmalarına başlayan Evde Bakım Hizmeti Ekibi, hastaların ilaçlarını kontrolden sağlık taramalarına kadar bir dizi çalışma yürütüyor. Evde sağlık ve bakım hizmetleri kapsamında üç kişilik ekip ile günlük olarak yaşlı, hasta ya da bakıma muhtaç vatandaşları ziyaret edip hastaların tansiyon ölçümü, ilaçların kontrolü, tetkik sonuçlarının gözden geçirilmesi çalışmalarını yapıyor.

Yaklaşık 1 aydır faaliyete geçen ve Siirt Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleşen projede önceden tespiti yapılmış yaklaşık 70 hasta evlerinde ziyaret edilerek sağlık hizmetleri verildi.

Ekipler, 0 484 223 22 60 numaralı belediye hattını arayarak evde sağlık hizmetleri talep eden vatandaşların ihbarlarını da değerlendiriyor.

Hastaları evlerinde ziyaret eden ekip yaptıkları tetkiklerden sonra ihtiyaç duyulması halinde, tam donanımlı Ambulans ile hasta vatandaşları hastaneye sevk edilmesine de olanak sağlıyor.

Bu haber toplam 1359 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!