1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesi Aydınlar caddesindeki alt yapıyı tamamladı
Siirt Belediyesi Aydınlar caddesindeki alt yapıyı tamamladı

Siirt Belediyesi Aydınlar caddesindeki alt yapıyı tamamladı

Siirt belediyesinin bir süredir alt yapı çalışmalarını sürdürdüğü kent merkezindeki hatlar tamamlandı.

A+A-

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (SİSKİ), kent genelinde işlevini yitirmiş, yetersiz gelen yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmalarını tamamlandı.


Siski Müdürlüğünün başlatmış olduğu çalışmalar neticesinde Hükümet caddesinden başlayıp, Aydınlar caddesinde yaklaşık 1 aydır devam eden altyapı çalışmaları sona erdi.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Aydınlar caddesindeki altyapı çalışmalarını denetleyerek yetkililerden bilgi aldı. Aydınlar caddesi esnafı ile görüşen Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Aydınlar caddesi esnafı yıllardır alt yapı sorunuyla boğuştuklarını, yapılan bu alt yapı çalışması ile birlikte sorunlarının çözüleceğini belirterek Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın’a ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (SİSKİ) tarafından yapılan açıklamada; mevcut hatlarının ihtiyacı karşılamaması nedeniyle Belediye Başkan Vekilimiz Ceyhun Dilşad Taşkın’ın talimatlarıyla Siirt genelinde yenileme çalışması başlattık. Kış ayının gelmesiyle ve yağışların artmasıyla birlikte kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yetersiz geldiğini ve söz konusu problemlerin çözüme kavuşturulması için projelerin hayata geçirildiğine dikkat çeken Siski Müdürlüğü, deforme olan ve yetersiz gelen 400’lük boruların iki katına çıkarılarak 800’lük borularla değiştirildiği ve 1400 metre yağmursuyu ve kanalizasyon şebekesinin değişimi gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu haber toplam 1541 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!