1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Belediyesi Aileler için kolları sıvadı
Siirt Belediyesi Aileler için kolları sıvadı

Siirt Belediyesi Aileler için kolları sıvadı

Kayyum yönetimindeki Siirt Belediyesi, Siirt’teki aileler yapısına katkı sağlamak için “Evlilik Okulu” projeyi hayata geçiriyor.

A+A-

Proje özellikle evlilik hazırlığında olan çiftleri kapsamaktadır. Projeye Siirt belediyesi’nin yanısıra üniversite, emniyet, sağlık müdürlüğü, müftülük ve aile sosyal politikalar müdürlüğü de destek veriyor.

Boşanma olaylarının önüne geçmek ve aile kurumunun sağlıklı bir yapıda oluşmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilecek olan “Evlilik Okulu” projesi 3 haftayı kapsayan bir eğitim süreciyle tamamlanacak.

Başvuran çiftler, uzmanlardan aile içi iletişim, aile içi şiddet ve şiddete yol açan faktörler ile çözüm yolları gibi konularda ders alacaklar. Katılımcılara program sonunda katılım belgesi, nikah paketi ve seçilecek en iyi 3 çifte sürpriz hediye verilecek.

Önümüzde ki haftalarda başlayacak olan Evlilik Okulu projesine müracaat etmek isteyen çiftler kayıtlarını Siirt Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne yapabilirler.

Bu haber toplam 2737 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!