1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesi 5 bin kart dağıttı
Siirt Belediyesi 5 bin kart dağıttı

Siirt Belediyesi 5 bin kart dağıttı

Siirt Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılan sosyal yardım alışveriş kartlarının sayısı 5 bine ulaştı.

A+A-

Siirt Belediyesi “Sosyal Yardım” elektronik alışveriş kartlarının dağıtımına tüm hızıyla devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine en kolay yoldan ulaştırılması hedeflenen elektronik alışveriş kartları ile yardıma muhtaç aileler, gereksinim duydukları ürünleri hem seçerek hem de isteyerek temin edebiliyorlar.

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, gelir durumuna bakılarak yardım yapılması uygun görülen tespiti edilmiş yaklaşık 3000 yoksul aileye, 5000 adet elektronik Sosyal Yardım Kartı dağıtımı yapıldı. Böylece nakit para yardımı yüklenmiş olan "Sosyal Yardım Kartı" alan ihtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşlar, belediye ile anlaşmalı, Destek Kart pos cihazının bulunduğu alışveriş merkezlerinde kartlarını kullanabilecek, tekel maddeleri dışında her türlü ihtiyacını kart sayesinde karşılayabilecekler.

Aileler kendilerine verilen kartı, anlaşmalı marketlerdeki sisteme okuttukları takdirde, ne zaman yardım alabileceklerini, kalan bakiyelerini, ne kadar giyim ne kadar gıda alışverişi yapabileceklerini öğrenebilecekler.

Böylece insan onurunu zedelemeden, ihtiyaç duyulan ürünlerin; toptan alınması yerine ihtiyaç anında karşılaması ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın da alışveriş kültürünü yaşaması sağlanırken, Sosyal Market alışılmış koliyle gıda yardımı yapmanın ötesinde insanların öncelikli ihtiyaçlarını dilediğini alabilme özgürlüğü tanınacak. Yardım kartını alan yardıma muhtaç aileler, sadece gıda yardımı ile sınırlı kalmayıp; giyim, temizlik ürünleri konusundaki ihtiyaçlarını giderebilecekler.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, Sosyal Yardım Kart dağıtımlarının devam edeceği belirtildi.

 

Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!