1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Belediyesi 4 Büyük Projesini Tanıttı
Siirt Belediyesi 4 Büyük Projesini Tanıttı

Siirt Belediyesi 4 Büyük Projesini Tanıttı

Siirt Belediyesi tarafından bu yıl hayata geçirilmesi planlanan ve tamamlandığında kent merkezinin çehresini değiştirecek olan 4 büyük proje belediye meclis üyelerine tanıtıldı.

A+A-

Siirt Belediyesi İmar ve Şehircilik bünyesinde kente çağdaş ve modern bir görünüm sağlamak ve halen faaliyette olan ve gereksinimi karşılayamayan Otogar, Belediye Hizmet binasının yanı sıra yeşil alanlar ve yeni hayvan pazarı projeleri tanıtıldı.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, “Projeleri ilk etapta belediye meclis üyelerine tanıttıklarını önümüzdeki günlerde projeleri tüm Siirt halkıyla yapılacak mahalle toplantılarında paylaşacaklarını ifade ederek. Göreve geldikleri günden bu yana Siirt halkına en iyi hizmet vermek ile birlikte kentin çağdaş ve modern bir görünüme kavuşa bilemesi için öncelikli gereksinimler kapsamında projeler hazırladıklarını ve projelerin yapımına bu yıl içinde başlanacağını ve projelerin bitmesiyle birlikte kentin cehresinin değişeceğini.” söyledi.

Yapılacak projelerle ilgili bilgi verdikten sonra projeler bir,bir tanıtıldı.

Siirt Belediyesi bünyesinde hazırlanan 4 büyük proje şöyle;

Yeni Siirt Şehirlerarası Otobüs Terminali projesi;

Kentteki gelişmeler göz alınan alınarak hazırlanan proje Çakmak Mahallesi ve Eruh çevre yolu üzerinde bulunan alana yapılacak ve Yeni Siirt Şehirlerarası Otobüs Terminali binasında 20 firmanın hizmet verebileceği, dinlenme salonu, firma ofisleri, kafeterya, mescit yeşil alan bulunuyor.

Yeni Belediye Hizmet Binası Projesi;

Halen Atatürk Bulvarında bulunan eski belediye hizmet binasının bulunduğu alana yapılacak ve 4 kattan oluşan hizmet binasında yer altında 2 katlı otopark, Başkanlık ve Meclis üyelerinin girişlerinin ayrı olduğu,  parti gurupları için odalar, kütüphane, kafeterya ve modern meclis salonu bulunuyor.

Kent Park Projesi;

Çakmak Mahallesi Haşim Öztanık İlköğretim Okulu arakasında bulunan arazide yapılacak olan proje kapsamında 35 dönüm üzerine içinde kültür tesisi, amfi tiyatro,  atölyeler ve kafeteryalar bulunuyor.

Canlı Hayvan Borsası projesi;

Gökçebağ Beldesi ile Atık su arıtma tesisi arasında kalan alanda yapılacak olan projede idari bina, kesim hane, ahır, samanlık ve padoklar bulunuyor.

 

Bu haber toplam 5254 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!