1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt BBP’den haber düzeltmesi
Siirt BBP’den haber düzeltmesi

Siirt BBP’den haber düzeltmesi

BBP Siirt İl Teşkilatı’nın etkinliği kent haber adlı sitede yanlış verilmesi üzerine BBP haberin düzeltilmesini istemiştir.

A+A-

Geçtiğimiz hafta BBP Siirt Teşkilatı tarafından düzenlenen Mavi Marmara katliamı için imza toplama etkinliğiyle ilgili haberi ekranlarınıza taşımıştık. Ancak kenthaber adlı başka bir sitede haberin yanlış verildiği ve ilgili haber sitesine parti yetkililerinin ulaşmaya çalışıp ulaşamaması üzerine sitemize gönderilen mesajda aşağıdaki ifadelere yer verilmiştir.

Sayın Siirtliler.Net Yetkilileri,

İsrail’lileri insanlığa karşı açmış olduğu savaştan ve Mavi Marmara adlı yardım gemisine canice yaptığı katliamdan dolayı Siirt Güres Caddesi’nde Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı’nca başlatılan imza standı Siirtliler.Net’te yani sitenizde en gerçekçi şekilde yayınlanmıştır. Bu yüzden sizlere teşekkür ediyorum.

Yalnız önceki gece telefonda size belirttiğim gibi Kent Haber adlı sitede yayınlanan haber yanlış anlaşılmıştır. Alperen Ocakları’nın organizasyonunun yaptığı doğru değildir. Bu faaliyeti 14-17 Haziran 2010 tarihleri arasında yapmak üzere Valilikten havalelik ve Emniyet Müdürlüğü’nün Siyasi Partiler Şubesi’ne başvurarak bilgileri doğrultusunda partimin il teşkilatı adına düzenledim. Alperenler, gönül bağımızdan dolayı davet edildi. Organizasyonu yaptıkları veya Mehmet Kızılkan’ın açıkladığı iddia edilen haber doğru olmayıp Kent Haber adlı sitede yer alan yanlış haberi tekzip etmek istemekteyim. Kendileriyle iletişim kuramadım.

Seviyeli ve ilkeli gazetecilik anlayışınızdan dolayı haberi teşekkür ediyorum. Ancak kent haber sitesinde haberin veriliş şekli doğru değildir. Sizin sitenizde verildiği şekilde doğrudur.

Murat Çakmakçı

Büyük Birlik Partisi Siirt İl Başkanı

Bu haber toplam 3145 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!