1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Batman yolunda tepkilerini dile getirdiler
Siirt Batman yolunda tepkilerini dile getirdiler

Siirt Batman yolunda tepkilerini dile getirdiler

Siirt – Batman arasındaki yıllardır bir türlü çözülemeyen ve nice canların gittiği mucurlu yol ısrarına tepki göstermek için Siirt’ten vatandaşlar o yola gittiler.

A+A-

Sözleri ağırdı. Aslında hafif ama anlayabilecek olana ağırdı. Mal bir kenara canlar gitti. Türkiye’nin en başarısız Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne seslerini yükselttiler. Hukuki müeyyideye maruz kalmayacağımızı bilsek Siirtliler. NET olarak daha ağır cümleleri yazarak hislerine tercüman olacağız. 

Siirt ve Kurtalan’dan vatandaşlar o ölümlü karayolunda bir araya gelip tepkilerini dile getirdiler. Siirt Avukatlarından Diyaeddin Temiz tarafından okunan yazılı basın açıklamasında şu satırlara yer verildi:

Basına ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur;

Bugün burada bizim söylemekten yorulduğumuz kara yolları bölge müdürlüğümüzün ise duyarsızlıktan yorulmadığı yine ve yeniden standartlara uyulmadan yapılan yol çalışması için toplanmış bulunmaktayız.

Türkiye’de şehirlerarası bölünmüş yollarda yoğunluk ve kaza oranın en fazla olduğu fakat bilimsel olarak olmaması gereken yolun başındayız.

Çok şey istemiyoruz aslında yapılan işin şartnamelerde belirtildiği şekilde yapılmasını, sağlıklı ve güvenli yol yapılmasını, yapılan yolların bakımı ve onarımını istiyoruz. İnsanlarımızın bu yollarda göz göre göre ölmesini, sakat kalmasını, araçlarında maddi hasarla oluşmasını istemiyoruz.
Hayat damarımız olan Siirt-Batman arasındaki yol bu ilin başka bir ile açılan neredeyse tek yoludur. Ama gelin görün ki yaşanan kazalarla bilimsel makalelere konu olabilecek bir yol haline gelmiştir.
Buradan yetkililere sesleniyoruz: ‘’Ya bu yolu sıcak karışımlı beton asfalt yapın ya da ille de sathi kaplama yapacaksanız onu da standartlarına uygun yapın/yaptırın. Ve denetimini sağlayın.’’

Biz artık araçların ezerek oturttuğu, asfalt kadar kanın döküldüğü, ihale bedeli kadar maddi hasarlı kazanın meydana geldiği yolu ve Türkiye’nin en başarısız Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olmak istemiyoruz. 

Basın ve Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Bu haber toplam 3881 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
7 Yorum