1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt-Batman-Diyarbakır Yolunda Can Pazarı
Siirt-Batman-Diyarbakır Yolunda Can Pazarı

Siirt-Batman-Diyarbakır Yolunda Can Pazarı

Duble yol yapımı konusunda Cumhuriyet tarihinin en güzel hizmetini alan Türkiye, aynı güzel hizmeti çalışmalar devam ederken uyarı levhaları konusunda da istiyor.SİİRTLİLER ARTIK BAŞKA OCAKLARIN SÖNMESİNİ İSTEMİYOR!

A+A-

Siirt-Batman-Diyarbakır Yolunda Can Pazarı

                Siirtlilerin en büyük sorunlarından biri, Siirt’i dış dünyaya bağlayan şehirler arası yolların kaza tuzaklarıyla dolu olması.

                Kurtalan – Batman yönündeki duble yol ayrımında yolun nereye devam ettiğini kestirebilmek maharet istiyor.

                Yunuslar civarı, yol işareti terörü ile bizi karşılıyor.

                Beşiri giriş ve çıkışında neredeyse her gün kaza oluyor.

                Beşiri – Batman arasındaki tırmanma yolunda kaza olursa insanların parçaları dahi bulunamaz!

                Beşiri – Batman arasındaki tırmanma yolundaki çökmeye acilen bir çare bulunması gerek, karlı veya buzlu bir havada o yolda ciddi kazalar olacaktır.

                Bismil –Diyarbakır yolunda yol rezaleti devam ediyor, dönere geldiğinizde yolu kestirebilmek çok zor.

SİİRTLİLER.NET

                Yol çalışmalarında uzun yıllar çalışmış mühendislerle görüşmelerimiz sonucunda ortaya çıkan görüş : “Duble Yol çalışmalarının olduğu yerlerdeki uyarı işaretlerini uygulayanlar kesinlikle bu işi beceremiyor!”

Beşiri’deki döner kavşak hangi akla hizmet yapılmış bilinmiyor!

 

                Beşiri döner kavşağını yapanlar herhalde buranın şehirler arası bir yol olduğunu unutmuş ya da Beşiri’de yavaşlamayanın canı çıksın anlayışı ile yapmış.

                Şehirler arası bir yolda ortalama 90 – 100 km ile giden bir araç Beşiri döner kavşağına geldiğinde eğer hızını 40 km ye indirmezse kesinlikle kaza yapar. Karayolları bu döner kavşağı görmüyor mu?  Türkiye’nin hangi şehirler arası yolunda yerleşim bölgesinden geçerken böyle bir kavşak var?

                Buradan yetkilileri uyarıyoruz, o döner kavşak birilerini canından edecek. Yetmedi mi Siirt’in verdiği kurbanlar?!  Kaza olan yerlerin uyarı işaretleri düzeltiliyor ama kazaya sebep olacak daha en az 30 yer daha var ve oraların uyarı işaretleri hala yok? Yoldaki işaretlerin koyulması için ille de birilerinin ocağının sönmesi mi gerekiyor?

                Kaza tuzakları konusunda dertli olan vatandaşlarımızdan bazıları tepkilerini şöyle dile getirdiler: “Yetkililer veya siyasiler binsinler arabalarına, geçsinler direksiyona, özellikle de hava karardıktan sonra sürsünler bu şehirler arası yolda ve anlasınlar ne çektiğimizi.”

                Duble yol yapımı konusunda Cumhuriyet tarihinin en güzel hizmetini alan Türkiye, aynı güzel hizmeti çalışmalar devam ederken uyarı levhaları konusunda da istiyor.

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 6396 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!