1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirt ASKF'den Baykanspor'a kınama
Siirt ASKF'den Baykanspor'a kınama

Siirt ASKF'den Baykanspor'a kınama

Siirt Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, hafta sonu Baykan belediyespor maçında hakeme saldıran futbolculara yazılı kınama gönderdi.

A+A-

KINAMA MESAJI

Hatalar oyunu olan futbolun sahada performans sergileyen ana unsuru oyuncular ve hakemlerdir. Oyuncuların hata yapması ne kadar doğalsa hakemlerimizin de hata yapması doğaldır ve doğal karşılanmalıdır. Dünyada olduğu gibi Ülkemizde ki futbol maçlarında da hakem hataları dün olduğu gibi bugün de, yarın da olmaya devam edecektir.

Hakemlerimizin yönetim tarzını ve her insanın yapabileceği hataları kendi başarısızlıklarına kalkan yapmak isteyenlerin hedeflerine bu yöntemle ulaşmalarının mümkün olmayacağının görülmesi tüm futbol ailesinin menfaatine olacaktır. 19.11.2017 tarihinde Baykan ilçesinde oynanan Baykan Bld.Spor-Eruh Gençlik Spor müsabakasını yöneten Bölgesel Hakem kardeşimiz Latif AYHAN’a Baykan Bld.Spor’lu futbolcu tarafından yapılmış fiili saldırıyı anlamakta zorluk çekiyoruz ve bunu ahlaki bulmamaktayız. Futbol oyununda kabul edilecek hatalardan birini yapan arkadaşımıza yapılan bu saldırıyı KINIYORUZ ve bu tür istenmeyen saldırıların devam etmesi durumunda Siirt ASKF Başkanlığı olarak karşılarında çok sert bir şekilde duracağımızı ve HUKUKİ platformlarda her türlü tedbiri alacağımızın bilinmesi gerekmektedir.

Siirt futbol camiasını oluşturan her birey özel bir değerdir. Sporda şiddet ve nefreti körükleyen tarafların birbirlerine karşı öfke ve husumet dolu tavırlar içerisine girmesine sebebiyet veren eylemleri yapanları daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.

SİİRT AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

Bu haber toplam 2762 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!