1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirt Amatör Futbol Kulüpleri gecesi düzenlendi
Siirt Amatör Futbol Kulüpleri gecesi düzenlendi

Siirt Amatör Futbol Kulüpleri gecesi düzenlendi

TFF İl Temsilcisi Ahmet Muhtar Akıncı tarafından ilimiz Siirt’teki Amatör Futbol Takımları gecesi düzenlendi. Gecede Siirt Belediye Başkanı ile Siirt Valisi hazır bulundu.

A+A-

Vali Musa Çolak tarafından ilimiz amatör kulüplerine destek amaçlı spor malzemeleri verilmesiyle süslenen gecenin açılış konuşması TFF İl Temsilcisi Ahmet Muhtar Akıncı tarafından yapıldı.

Akıncı: “Bazı ilçelerimizde halı saha yok”

Akıncı, “Siirt il ve ilçelerindeki amatör futbol takımlarının maddi anlamda yetersizlikleri bulunuyor. Genç futbolcuların spor sayesinde kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma gayretindeyiz.  Mevcut spor kompleksleri yetersiz. Ayrıca bazı ilçelerimizde spor sahası bulunmuyor. İl Valimize verdiği destekten ötürü teşekkür ediyorum. Eksikliklerimizin giderilmesi konusunda sayın Valimizin bizlere desteğinin devamını temenni ediyorum.” dedi.

Vali Çolak: “İşadamlarımız ve kurumlar da destek vermeliler”

Gecede konuşan Vali Musa Çolak ise, “ahlaklı gençlerin gelişmesinde spor önemli bir faktör. Bu gençlerimize sahip çıkmalıyız ve bu konuda elimizden gelen katkıyı sunuyoruz. Ama bu katkı sadece bizimle olmamalı. Değerli işadamlarımız ve kurumlarımız da desteklerini esirgememeliler. Verilecek destekler gençlerimizin geleceğine yatırımdır. Son olarak TFF İl Temsilcimiz Ahmet Muhtar Akıncı’ya da emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Gece, plaket ve spor malzemelerinin dağıtılmasıyla sona erdi.

Bu haber toplam 3245 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!