1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt Ak Parti’de “İl Özel İdare” sarsıntısı
Siirt Ak Parti’de “İl Özel İdare” sarsıntısı

Siirt Ak Parti’de “İl Özel İdare” sarsıntısı

Uzun bir süredir Tillo’ya, İl Özel İdaresi tarafından ödeneklerin gönderilmemesiyle başlayan problemin boyutu genişledi. İl Özel İdaresi’nde görev değişikliği yaşanabilir.

A+A-

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nin ardından Ak Parti’den Tillo Belediye Başkanlığını kazanan Mesut Memduhoğlu, seçimin hemen ardından projelerini hazırlar ve kabul edilen projelerin ödenekleri İl Özel İdaresi’ne aktarılır. Ancak projelerin bedelleri 1,5 yıldır yapılan tüm çabalara rağmen ilçeye aktarılmaz ve sürekli geciktirilir. Haziran ayının başında Siirt’in yeni Valisi olarak görevine başlayan Vali Musa Çolak ilçe ziyaretleri kapsamında Pervari’nin ardından Tillo ilçemizi ziyaret eder. İlçe Belediye ve Kaymakamlığından çalışmalar ve projelerle ilgili brifing alan Vali Çolak, çeşitli projelerin ödeneklerinin gelmesine rağmen İl Özel İdare’ye takıldığı öğrenir. O tarihlerde Siirtliler.Net siteniz “Vali Çolak, kurum müdürünü fırçaladı” başlığıyla bilgisayar ekranlarınıza haberi taşımıştı. Vali Çolak’ın bu çıkışıyla proje bedellerinin artık yerine teslim edilmesi süreci hızlanmaya başlar. Ancak kriz geçen bunca süreye rağmen çözülemedi.

PROBLEMİN ALANI GENİŞLEDİ

Çeşitli tarihlerde Tillo ile İl Özel İdaresi arasında yaşanan bu bürokratik krizi/problemi ekranlarınıza taşıyan Siirtliler.Net’e ulaşan son gelişmeler problemin Tillo ile İl Özel İdaresi arasında kalmadığını göstermektedir. Geçen hafta çeşitli temaslarda bulunmak üzere İstanbul’a gelen Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran, Yılmaz Helvacıoğlu ve Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, Fatih’te bir büryancıda bir araya gelirler ve İl Özel İdaresi ile ilgili uzun süredir yaşanagelen problemi tartışırlar.

İL TEŞKİLATINDA İMZA TOPLALAMA GİRİŞİMİ

Vekiller ve Tillo Belediye Başkanı arasında yapılan toplantıda “İl Özel İdare’de görev değişikliği yapılmalı” fikrinin Siirt’e ulaşmasının ardından İl Başkanı Bayram Kızılay’ın sıcak bakmadığı “görevden alma/görev değişikliği” fikrine karşı harekete geçilir. “İl Özel İdare’de görevden alınma olmasın” yönünde talepleri içeren bir dilekçe yazılır ve İl Teşkilatı ile İl Genel Meclis Üyelerinin imzasına sunulur. İl Teşkilatından ilk anlarda imzalama meyilinde olanlar daha sonra imzadan vazgeçerler. İl Genel Meclis üyelerinden ise 5 kişi “görevden alınma olmasın” şeklinde imza atarlarken, 7 kişi de imzalamazlar.

Yaşanan bu gelişmelerin daha ne kadar süreceği ve İl Özel İdare’de herhangi bir görev değişikliğinin yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu.

Bu haber toplam 4465 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!