1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı
Siirt Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

Siirt Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

2010 yılının “Genişletilmiş Danışma Meclisi” nin ilk toplantısı Siirt Halk Eğitim Merkezi’nde geniş katılımla gerçekleştirildi. İşte o toplantıdan notlarımız…

A+A-

Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran, Yılmaz Helvacıoğlu’nun yanı sıra Ak Parti Bölge Koordinatörü Hakkari Milletvekili Abdulmuttalip Özbek’in yanı sıra İl ve İlçe Teşkilatları, İl Genel meclis üyeleri ile Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Daha çok ilçelerden gelenlerin katılım sağladığı toplantıda Siirt yerlilerinin az oluşu dikkatlerden kaçmadı.

 

Bayram KIZILAY :

 

Ak Parti’nin siyaset akademisi gibi etkinliklerinin devam edeceğini belirten Kızılay, yaptığı konuşmada : “8 bin olan üye sayımızı daha da arttıracağız. Teşkilat olarak taziye, cenaze ve düğün gibi ziyaretlerimizi gerçekleştirmemizin dışında esnaf ve kanaat önderleri gibi çeşitli ziyaretlere de önem veriyoruz. Zekeriya BATĞI’nın SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı görevine getirilmesi için genel merkezimize ismini gönderdik.” dedi.

 

 

Yılmaz HELVACIOĞLU :

 

Türkçe, Kürtçe ve Arapça selamlamayla başladığı konuşmasında daha çok hükümetin politikalarına yer verirken, hükümetin yıpratılmaya çalışıldığına dikkat çekti. Helvacıoğlu yaptığı konuşmada: “Kendilerini bugüne kadar iktidarın üstünde ve Türkiye’nin yegane sahibi gibi gören kesimlerin muslukları kesilmiştir. Bu güçler hükümetimizin yıpranması ve yok olması için çalışıyorlar. Komşu ülkelerine düşman gözüyle bakan anlayış hükümetimizle birlikte bitmiştir. Hükümetimizde ırkçılığa ve dinsel siyasete yer verilmemektedir. Artık tabutlar gelmiyor. Askerlerimiz, kardeşlerimiz artık öldürülmüyor. Siirt’teki Halenze, Tom, Civanika gibi yerlerimiz eski isimleriyle dillendirilebilmelidir. Eski isimler verilmek isteniyorsa bırakalım verilsin bunun kime ne zararı olabilir. Kürtçe, Arapça, Azerice gibi farklı dillerde televizyon kanalları açılsın. Göreve ilk geldiğimizde yaşam tarzımıza müdahale edecekler deniliyordu. Kimsenin yaşam tarzına müdahale edilemez. İsteyen örtünür, isteyen plaja gider.” dedi.

 

 

Afif DEMİRKIRAN :

 

Dedikodulara aldırış edilmemesi gerektiğine ve fitne sokmak isteyenlerin olduğuna dikkat çeken Demirkıran, Ak Parti’ye yeni katılanları kutladı. Demirkıran yaptığı konuşmada: “Ak Parti bir muhabbet yuvasıdır. Birçok ülkede Başbakan’ın adını duyanlar saygılarından ayağa kalkmaktadırlar. Ufak tefek şeylerin, dedikoduların peşinden koşmayalım. Terörden ve şehit kanlarından beslenenler var. Partimize katılımlar gerçekleşiyor. Şirvan her zaman gurur duyduğumuz bir ilçe durumunda. Baykan’dan partimize yeni katılımlarla birlikte önümüzdeki seçimlerde Baykan’daki oylarımızı %80’lere çıkaracağız.” dedi.

 

Bu haber toplam 2465 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!