1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt AK Parti aday adayı: Mehmet Sait Özkan
Siirt AK Parti aday adayı: Mehmet Sait Özkan

Siirt AK Parti aday adayı: Mehmet Sait Özkan

Siirt AK Parti’den aday adayları kervanına bir yeni isim daha katıldı.

A+A-

Başbakan Erdoğan’ın İstanbul B.Şehir Belediye Başkanı iken danışmanlarından Mehmet Sait Özkan, Siirt Milletvekilliği için sahaya çıkanlardan…

1973’ten bu yana Milli selamet çizgisinde. Başbakan Erdoğan, AK Parti’yi kurduktan sonra devlet memuru olduğundan parti içerisinde resmen görevi yoktu ancak sürekli AK Parti geleneğini benimsedi.

1996’da İstanbul’da kurdukları SEV (Siirt Eğitim Vakfı) çok etkin bir vakıf olmasa da çeşitli aralıklarla Siirt’e giyim yardımı yaptıklarını belirtiyor. Bu yardımları Şırnak ve Mardin’e de gönderdiklerini belirten Özkan, “niçin oralara?” sorusuna “Siirtliler vefalı insanlar. Ekmeğini yediği kimseyi unutmaz. Ben Şırnak ve Mardin’de görev yaptım ve oradakilerin ekmeğini yedim.” şeklinde yanıt veriyor. Özkan, SEV’in halen vakıf başkanlığını yürütüyor.

İthal aday eleştirilerine maruz kalacağınızı biliyorsunuz değil mi?” yönündeki sorumuzu ise Özkan şu sözlerle yanıtladı:

“Siirt’te belli bir yaşın üzerinde olan hemen hemen herkes beni tanır. Gençler tanımayabilirler. Bu görev bana verilmezse de asla küsmem. Bu bir arz-taleptir. Siirt’te yaşayan ya da Siirt dışında yaşayan birçok kişi buna taliptir. Kime nasip olacağını kimse bilmiyor. Ben de hizmete talibim. Olmasam küslük olmaz, olmamalıdır.”

Bu haber toplam 9419 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!