1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt Aday adaylarından Av.M.Faruk Özer
Siirt Aday adaylarından Av.M.Faruk Özer

Siirt Aday adaylarından Av.M.Faruk Özer

Özer: “AK Parti demokrasiye, hukuka saygılı bir partidir”

A+A-

Av.Mehmet Faruk Özer

AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adayı

 

Ankara’daki hukuk bürosunu ziyaretimizde Siirtliler.Net’te çıkan haber ve yorumları okurken bulduğumuz Av.Özer, aday adaylığı ve AK Parti ile ilgili değerlendirmelerinde aşağıdaki ifadelere yer verdi:

 

Hukuk alanındaki çalışmalarımı hiçbir şeyden çekinmeden yürüttüğüme inanıyorum. Aynı hizmeti siyaset alanında da gerçekleştirmek istiyorum. Hukuk ile siyaset birbirleriyle iç içe kavramlardır. Hukukta yaptığım hizmetleri bu kez siyasette yapmak istiyorum. Türkiye’de hem hukuk hem de siyaset anlamında iyi işler yaptığına inandığım AK Parti’nin hizmet alanında yer almak istiyorum.

 

Siyasete atıldığımdan dolayı hukukçu kimliğimi asla geri plana atmak gibi bir niyetim yok. Hukukçu kimliğimle AK Parti’de hizmetlerimi sürdürmeye devam edeceğim. Aslında 2007 seçimlerinde gönlümde siyasete girmek var dı ancak tam olarak hazır değildim. Bu seçimde kendimi daha çok hazır hissediyorum. 2007 sonrasında AK Parti’yi daha iyi tanıma imkanı buldum. Demokrasiye, hukuka saygılı bir partidir.

 

Bana illaki adaylık verilsin diye müracaat yapmadım. Adaylık verilmemesi halinde bugünkü mevcut tavrımda hiçbir değişiklik olmaz. Küsme, kızma, tavır koyma gibi bir tutum içerisinde olmayacağımı bugüne kadar her ortamda söyledim. Siirtliler.Net aracılığıyla da bunu yineliyorum. Şartlı olarak aday adaylığı müracaatında bulunmadım.

 

Adaylık verilmese desteğim aktif bir şekilde sürecektir. Aday kim gösterilirse gösterilsin kişisel desteğimi aktif bir şekilde vereceğim. Desteğimin olabileceği yerlerde üzerime düşeni yapacağımı bildirmek istiyorum.

 

AK Parti’de beni cezbeden şey; diğer partilere göre düşünceme yakın ilkelere ve prensiplere uygun bir partidir. Son yıllarda demokratik yasalar çıkarması, insan haklarına saygılı bir politika geliştirmesi, ülkemizin sorunlarına karşı çözümden yana bir tavır alıyor olmasıdır. Bu yüzden AK Parti’de siyaset yapmaya karar verdim.

 

 

Av.Mehmet Faruk Özer kimdir?

1958 Eruh doğumlu. İlkokul ve ortaokulu Siirt’te okudu. Lise’yi Gümüşhane Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Siirt 2 yıllık Eğitim Enstitüsü’nü bitirdikten sonra Siirt’te öğretmenliğe başladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi hukuk Fakültesi’ni kazandı. 1990 yılında fakülteden mezun olduktan sonra Siirt’te avukatlık mesleğine başladı. Öğretmenlikten istifa ederek avukatlık mesleğini yürüttü. 2001 yılında Siirt Barosu’nu kurarak 2 dönem Siirt baro başkanlığını yaptı. Son 1 yıldır Ankara’da avukatlık mesleğini sürdürüyor. Evli, 7 çocuk babası. Fransızca, Kürtçe, Arapça biliyor.

Bu haber toplam 6847 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!