1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt aday adaylarında tempo arttı
Siirt aday adaylarında tempo arttı

Siirt aday adaylarında tempo arttı

Haziran ayında yapılacak genel seçimler için Siirt aday adaylarının çalışma tempoları arttı.

A+A-

Milletvekili aday adayları arasında ismi sıkça geçenlerden biri olan Kamil Aparı, “Beyaz Kent Siirt” tanımlaması kitaplarda bir masal gibi kalmamalı dedi.

Siirtliler.Net’e yaptığı değerlendirmelerde AK Parti Hükümeti bu ülkenin ihtiyacıdır diyen Kamil Aparı, bir yandan ekibini oluşturmaya çalışırken bir yandan da Siirt için projelerini oluşturuyor.

“Siirt geçmiş yıllarda daha küçüktü ama sosyal yaşam daha zengindi, mutluydu”

Son yıllarda yaşanan başka illere göç hareketlerinin Siirtliler arasında moral bozukluğuna neden olduğunu anımsatan Aparı, “Siirt’te nüfus değişimi yaşanıyor.  Göç hareketleri Siirt’te hayatı hem ticari olarak hem de kültürel olarak olumsuz etkiliyor. Geçmiş yıllarda Siirt daha küçüktü ama sosyal yaşam daha zengindi, daha eğlenceliydi.  Herkes birbirini tanır, bilirdi. Siirt’i anlatan tanıtım kitaplarında ilimiz için “Beyaz Kent Siirt” tanımlaması yapılıyor. Siirtliler bu tanımlamanın sadece kitaplarda kalmasını istemiyor.” ifadelerine yer verdi.

“Siirt dışında yaşayanların dikkatini Siirt’e çekmeliyiz”

Çeşitli vilayetlerde yaşayan Siirtlilere dikkat çeken Kamil Aparı, “Bazı hemşehrilerimiz arasında Siirt dışında yaşayanları dışlama gibi bir eğilim var. Bu yanlış bir düşüncedir. Başka şehirlerde yaşayan hemşehrilerimizi dışlamak yerine onların dikkatlerini kendi memleketlerine çekebilmenin hesaplarını yapmalıyız.” dedi.

kamil aparı KAMİL APARI SİİRT

Bu haber toplam 6937 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!