1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SİHODER’liler dün akşam çiğ köfte partisindeydi
SİHODER’liler dün akşam çiğ köfte partisindeydi

SİHODER’liler dün akşam çiğ köfte partisindeydi

Siirt Halk Oyunları Derneği dün akşam dernek merkezinde çiğ köfte partisi düzenledi.

A+A-

Çiçeği burnunda dernek SİHODER, dün akşam yöneticileri, üyeleri ve kursiyerleriyle beraber dernek merkezinde çiğ köfte partisi düzenlediler.

sihoder

Başkanlığını Murat Acır’ın yaptığı SİHODER’in çiğ köfte partisinin onur konuğu Av.Neşet Bilek idi. Yenilen çiğ köftelerin ardından konuşma yapan Dernek Başkanı Murat Acır, derneğin halk oyunları kostümünün ve halk oyunları müziğinin sponsorluğunu tamamen üstlenen Av.Neşet Bilek’e teşekkür etti.

neşet bilek - avukat

Av.Neşet Bilek yaptığı konuşmada, “Böyle bir derneğin eksikliği hissediliyordu zaten. Bu eksikliği giderdiğiniz için asıl ben size teşekkür ederim” dedi.

ali basutAli Basut: “Dernek sayesinde halk oyunlarına ilgi artacak

Siirt gibi sosyal etkinliklerin az olduğu bir vilayette böylesi bir derneğin kurulmuş olması çok isabetli olmuş. Çok güzel bir ortam var. Derneğe ve dernek sayesinde halk oyunlarına ilginin daha da artacağına inanıyorum.

gülbin akolukGülbin Akoluk: “Siirt hakkındaki bakış açımı değiştirdi

Ben tiyatro kurslarına katılmak için buraya geldim. Ama halk oyunlarıyla ilgili heyecanı gördüm belki halk oyunlarına da katılabilirim. Çocukluğumdan bu yana tiyatroya karşı hep bir ilgim oldu. Siirt’te sosyal aktivitelerin olmadığını düşünüyorduk ama bu dernek sayesinde bakış açım değişti.

hüseyin taşpınarHüseyin Taşpınar: “Seviyesi yüksek bir dernek

İlkokuldan beri halk oyunlarına karşı bir ilgim vardı. Özellikle Zeybek oyununa ilgim daha da arttı. Dernekten haberdar olunca çok sevindim. Derneği biraz inceleme imkânı buldum ve seviyesinin oldukça yüksek olduğunu gördüm.

gülnihal bozoğluGülnihal Bozoğlu: “Böyle bir yerin destek görmesi lazım

12 yaşımdan beri dans sanatına karşı bir ilgim vardı. Hobi olarak yapıyorum zaten. Ben başka vilayetlerde yaşadığım için oralardaki sosyal etkinlik sahalarını biliyorum. Siirt bu manada zayıf bir yer olduğu için Sihoder’in kurulması bence çok önemli. Böyle bir yerin destek görmesi lazım. Yeni bir dernek olduğu için desteklenmesi gerekir.

SİHODER

Bu haber toplam 3128 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!