1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SİHODER, Elazığ’tan birincilikle döndü
SİHODER, Elazığ’tan birincilikle döndü

SİHODER, Elazığ’tan birincilikle döndü

Siirt Halk Oyunları Derneği (SİHODER) Elazığ’ta yapılan halk oyunları yarışmasında bölge birinciliğiyle döndü.

A+A-

Yeni kurulmasına rağmen adından ve başarılarından söz ettirmeyi başaran, başkanlığını Murat Acır’ın yaptığı, kısa adı SİHODER olan Siirt Halk Oyunları Derneği, Elazığ’ta katıldığı halk oyunları yarışmalarından birincilik kupasıyla döndüler.

 

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 24-25 Mart 2012 tarihlerinde Elazığ’ta yapılan Kulüpler Arası Halk Oyunları Grup yarışmaları oldukça çekişmeli geçti. Toplamda 14 İl, farklı kategorilerde ve dallarda 49 ekip turnuvalarda birbiriyle yarıştı.

 

Siirt’ten yarışmaya Zübeyde Hanım Lisesi öğrencileri ve lisenin öğretmenlerinden Zakir Alp ile katılan SİHODER ekibi, kendi kategori ve dalında bölge birincisi olarak “birincilik kupası” ile Elazığ’tan ayrıldılar. SİHODER, elde ettiği bu başarıyla Türkiye şampiyonalığına katılarak Siirt halk oyunlarını yurt genelinde sergileyecek.

 

Elazığ’tan birincilik kupasıyla dönen ekibin başında bulunan SİHODER Başkanı Murat Acır, dernek çalışmalarına ve yarışmada aşağıda isimleri yazılı destek maddi-manevi katkıda bulunanlara ayrı ayrı teşekkürlerini belirtti:

 

Siirt Milletvekili Osman Ören,

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Recep Ziyadanoğulları

Siirt Barosu Başkanı Cemal Acar ve avukatları

Av.Neşet Bilek

İzmir Çiğli Halk Eğitim Merkezi Resim Öğretmeni Behçet Dildirim

Bu haber toplam 2501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!