1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SİHODER beğenildi, destekleniyor
SİHODER beğenildi, destekleniyor

SİHODER beğenildi, destekleniyor

Siirt kültürünün önemli ögelerinden halk oyunlarımız SİHODER çatısı altında kurumsallaştı ve destek sözleri verilmeye başlandı.

A+A-

Doğusundan Batısına, Kuzeyinden Güneyine Türkiye’nin her vilayetinin önemli kültürel ögelerinden biridir halk oyunları. Yaşatılması, unutulmaması ve geliştirilmesi için her vilayette yoğun çaba gösterilen halk oyunlarımız Siirt’te nihayet SİHODER (Siirt Gençliği Kültür Turizm Çevre ve Halkoyunları Gönüllüleri Derneği) çatısı altında kurumsallaştı. Başkanlığını Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Siirt İl Temsilcisi Murat Acır’ın yaptığı derneğin kurulmuş olması kültürel heyecanı arttırdı.

MİLLETVEKİLİ ÖREN, “ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

SİHODER’in kurulduğunu Murat Acır’dan öğrenen Siirt AK Parti Milletvekili Osman Ören, “sosyal hayatın canlanması açısından çok önemli.” sözleriyle derneğin maddi ve manevi desteklerle yaşatılması gerektiğine vurgu yaparak “elimden geleni yapacağım” ifadelerine yer verdi.

VALİ ÇOLAK: “GELİN, GÖRÜŞELİM”

Geçtiğimiz günlerde Siirt’te Şelale Düğün Salonu’nda bir düğünde Dernek Başkanı Murat Acır, Vali Musa Çolak’ı kuruluşu yapılan derneğin amacıyla ilgili bilgilendirdiği öğrenildi. Derneğin kuruluşunu olumlu gören Vali Çolak’ın, Başkan Acır’a “Valiliğe gelin, görüşelim” demesi dernek yöneticileri arasında sevindirici bir gelişme olarak değerlendirildi.

 

Bu haber toplam 1912 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!