1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sigarayı Bırakmak İsteyenler KETEM’e
Sigarayı Bırakmak İsteyenler KETEM’e

Sigarayı Bırakmak İsteyenler KETEM’e

Sigarayı bırakmak isteyenlere hizmet veren Ketem şu aralar yoğun bir talebe cevap vermeye çalışıyor.

A+A-

Türkiye’nin bütün Ketem ünitelerinde sigarayı bırakma bölümü var. İlimizdeki KETEM Ünitesi eski SSK Hastanesinde hizmet veriyor. Şimdiye kadar 1920 sigara bağımlısının müracaatta bulunduğunu söyleyen yetkililer burada kişiye özel tedavi ile yaklaşık 600 sigara bağımlısının sigarayı bıraktıklarını belirtiyorlar.

 

Sigarayı bırakma bölümünün doktorlarından Halise Yıldıran “Bize müracaat eden kişilere yaptığımız özel bir testten sonra kişiye özel bir tedavi ile kişinin sigara içmesine devam etmesini söyleyerek ilaç tedavisini uyguluyoruz. Verdiğimiz ilaç tedavisi sayesinde kişi sigaraya en fazla 10 gün daha devam edebiliyor. On gün sonra kullanılan ilaçlar vücudun nikotin ihtiyacını karşılamaması yönünde önemli gelişmeler sağlıyor. Böylece kişi sigarayı bırakıyor. Tedavi sürecimiz vücuttaki nikotin algılamasını azaltılması için üç ay devam ediyor ve hastalarımıza randevu sistemi ile bir araya gelip bağımlılıktan kurtulmak için tedaviye devam ediyoruz.” dedi

 

Şu ana kadar müracaat edenlerden 600 hastanın sigarayı bıraktığını belirten yetkililer sigarayı bırakmaları için kendilerine gelmelerinin yeterli olacağını belirttiler.

Bu haber toplam 2216 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!