1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SİDER, Emirgan sohbetlerinin ikincisi düzenlendi
SİDER, Emirgan sohbetlerinin ikincisi düzenlendi

SİDER, Emirgan sohbetlerinin ikincisi düzenlendi

İstanbul Siirtliler Derneği (SİDER) Ocak ayı sonunda ilkini düzenlediği Emirgan Sohbetleri’nin ikincisini 28 Şubat Pazar günü aynı mekânda düzenledi.

A+A-

Başkanlığını Aydın Candabakoğlu’nun yapmış olduğu İstanbul SİDER, her ay sonu Emirgan Korusu Beyaz Köşk’te Siirtlileri bir araya getiriyor. Her toplantıda bir konuşmacının konuşma yapmasıyla gerçekleşen sohbet gecelerinin ilkinde işadamı Mithat Yümlü’yü dinleyen konuklar bu ayki toplantıda ise Prof.Dr.M.Salih Yıldırım’ı dinledi.

“Genelkurmay Başkanı dahil hiç kimse benden daha vatanperver değildir.”

SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu yaptığı açılış konuşmasında: “Askerlik şubeleri önünde askere alınsınlar diye Siirtlilerin kuyruklar oluşturduğunu biliyoruz” diyen Candabakoğlu geçmiş senelerde Hürriyet gazetesinde yazmış olduğu köşe yazılarında bugün hükümetin uygulamaya çalıştığı demokratik açılıma işaret ettiğini hatırlattı. Candabakoğlu daha önce katıldığı televizyon programlarında söylemiş olduğu bir cümlesini yinelemesi salondakilerin alkışlarına boğuldu. O cümle : “Genelkurmay Başkanı dahil hiç kimse benden daha vatanperver değildir.” Dedi.

GECENİN KONUŞMACISI PROF.DR.M.SALİH YILDIRIM

1943 Şırnak doğumlu olan, 20 ve 21.Dönem TBMM Şırnak Milletvekilliği, 55 ve 57 Hükümetlerde Devlet Bakanlığı, 1996-2002 yılları arasında ANAP Genel Başkan Yardımcılığı yapan Prof.Dr.M.Salih Yıldırım yaptığı konuşmada hükümetin “Demokratik Açılım” projesine değindi.

Habere ilişkin detayları aktarmaya devam edeceğiz.

sider

sider

Bu haber toplam 3193 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!