1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SGK'dan kamu kurum saymanlarına seminer
SGK'dan kamu kurum saymanlarına seminer

SGK'dan kamu kurum saymanlarına seminer

Siirt'te kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan sayman ve insan kaynakları birimlerinden sorumlu personele, Siirt Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü (SGK) tarafından seminer verildi.

A+A-
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Toplantı Salonunda verilen seminere katılan kamu görevlilerine; 15 ocak 2010 tarihinden itibaren 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olarak çalışan görevlilerin tescil ve genel sağlık sigortası işlemleri ile ilgili olarak yapacakları çalışmalar konusunda eğitim verildi.


Sosyal Güvenlik Kurumu Siirt İl Müdürü Av. İsmail Selim, gazetecilere yaptığı açıklamada 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak çalışan kamu görevlilerinin tescil ve genel sağlık sigortası işlemlerinin 15 Ocak 2010 tarihinden itibaren illerdeki Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlükleri tarafından yürütüleceğini açıkladı. Selim, "Devlet memurlarının sağlıkla ilgili işlemleri daha önce çalıştıkları müdürlükler tarafından yürütülüyordu. Ancak 15 Ocak 2010 tarihinden itibaren bu işlemler,  Sosyal Güvenlik  İl Müdürlükleri tarafından yürütülecektir. Bu sebeple kamu kurum ve kuruluşlarında bu konu ile görevli personele  eğitim seminerini düzenleyerek yapacakları iş ve işlemler hakkında bilgilendirilmesini amaçladık. Bu hizmetlerin İllerde verilmeye başlaması ile işlemlerde süre kısalacak ve daha verimli bir çalışma yürütülmüş olacaktırç" dedi.


Sosyal Güvenlik Kurumu Siirt İl Müdürlüğü konferans salonunda İl Müdür Yardımcısı V. Abdulcelil İlbaş tarafından verilen eğitim seminerine yaklaşık 100 kişi katıldı.

sgk eğitim semineri

Bu haber toplam 2799 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!