1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SGK İl Müdürlüğünde atama
SGK İl Müdürlüğünde atama

SGK İl Müdürlüğünde atama

12 yıldır kurumun il müdürlüğünü yürüten Av.İsmail Selim, SGK Hukuk Müşaviri olarak atandı.

A+A-

Bakanlığın 29 Haziran 2012 tarihli kararıyla SGK Hukuk Müşaviri olarak atanan Av.İsmail Selim, 12 yıldır yürüttüğü il müdürlük görevinde birçok yeniliğe imza attı.

Son 4 yıldır 8 ili kapsayan SGK Bölge Koordinatörlüğü
1 dönem Siirt Baro Başkan Yardımcılığı
2 dönem Türkiye Barolar Birliği delegeliği
 
Gibi görevlerinin yanı sıra kurum içerisinde de önemli hizmetlerde bulundu.
 
Kurumu harabe bir bina olan Özbel’den alarak Güres caddesindeki Kızılay İş Merkezi’ne taşımasıdı. Kurum içerisinde yapısal değişiklik yaparak kurumsallaşmaya önem verdi. Personel sayısını %35 oranında arttırarak vatandaşa olan hizmeti daha da arttırdı. Lise ağırlıklı olan personelin eğitim düzeyine önem verdi ve özellikle son alınan personellerin tamamını 4 yıllık fakülte mezunu olmasına özen gösterdi. Özel sektördeki sigortalı sayısını da 3 binden 16 bine ulaştırdı.
 
YENİ MÜDÜR KARS’TAN GELİYOR
 
Av.İsmail Selim’den görevi devralacak Siirt SGK yeni il Müdürü ise Kars’tan geliyor. Kars SGK İl Müdürlük görevini sürdüren Abdulkadir AYLUÇTARHAN’ın önümüzdeki günlerde yeni görev yeri Siirt’e gelmesi bekleniyor.
 
abdulkadiraytuctarhan.jpg
 
Abdulkadir AYLUÇTARHAN kimdir?
 
1965 yılında Kars Merkez Çerme köyünde  doğan Abdulkadir AYLUÇTARHAN, 1980  yılında  Kars Alpaslan  Lisesi, 1982  yılında  Atatürk  Üniversitesi Erzincan Meslek yüksek Okulu İşletme Muhasebe bölümünden, 1987 yılında da  Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünden mezun  oldu.
 
1989 yılında  SSK Kars Sigorta İl Müdürlüğünde memur olarak göreve başlayan AYLUÇTARHAN 1995 yılında Kurumun yapmış olduğu Şeflik sınavını kazanarak  şef olarak görev yapmaya başlayan AYLUÇTARHAN  1997-1998 yılları arasında  Sigorta İl Müdürü Görev ve Yetkilisi olarak görev yaptı. 2004 yılında Sigorta İl Müdür yardımcılığına ataması yapılan   AYLUÇTARHAN'ın  aynı yıl içerisinde  Sigorta İl Müdürlüğüne ataması yapıldı.
 
2008 yılı Eylül ayından itibaren SGK Kars Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü görevini yürütmektedir.
Bu haber toplam 4841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!