1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şeyh Celaleddin Kardeş hazretlerine mevlid
Şeyh Celaleddin Kardeş hazretlerine mevlid

Şeyh Celaleddin Kardeş hazretlerine mevlid

İlimizin Bağrından çıkan büyük mutasavvıf ve Din Alimi Şeyh Celaleddin Kardeş hazretlerinin vefatının 37. yılı nedeniyle İlimiz Müftülüğü tarafından ruhuna ithaf edilmek üzere mevlid-i şerif okutuldu.

A+A-

Şeyh Caleleddin Hazretlerinin Medfun bulunduğu, Cerrah Camiinde Akşam ile yatsı namazı arasında okunan Mevlid-i Şerife, İl Müftüsü Faruk Arvas, Çarşı Camii İmam-Hatibi Nevzat Erdabakoğlu, Müezzin Ali İhsan Ertaş, Ulu Cami Müezzini Nezir Obut, Şeyh Yusuf El Garip Camii İmam-Hatibi Ramazan Toprak, Cerrah Camii İmam-Hatibi Abdullah Ekinci, Müftülük Personeli Fireydun Demir ve Emekli İmam-Hatip Mehmet Aksu katılarak Mevlid-i şerif okudu.

 

Siirt Müftüsü Faruk Arvas,  Mevlid-i Şerif programının ardından yaptığı konuşmada, Şeyh Celaleddin Hoca’nın hizmetlerinden ve âlimlerden söz etti. Arvas,  “Alimler Peygamberlerin varisleridir. Efendimizin Hadisleriyle âlimlerin İslam’daki yerini ve gönüllere taht kuran gönül dostları olduklarını, hizmet yapan ve eser bırakanlar her zaman rahmetle anılacaklardır. Şeyh Celaleddin Efendi gibi zatlar bulundukları yerler için, hayatlarında da, mematlarında da birer rahmet ve bereket vesilesi olmuşlardır.” dedi.

 

Yakınları, sevenleri ve mahalle halkının katıldığı Mevlid-i Şerif’in duasını yapan Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Şeyh Celaleddin Hazretlerinin hizmetleri için de dua etti.

Bu haber toplam 2488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!