1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SEVGİLİ ailesinin evinde soygun
SEVGİLİ ailesinin evinde soygun

SEVGİLİ ailesinin evinde soygun

İstanbul Maltepe’de ikamet eden Hatip Sevgili’nin evini hırsızlar 3 gün içinde 2 kez soydular.

A+A-

Son hırsızlığın önceki gece yaşandığını belirten Sevgili, “Kartal’da evim, iki kez de otomobilim soyulunca buraya taşındım. Geçtiğimiz cumartesi dış cephe kaplaması için iskele kurulmuştu. İskeleyi kullanarak balkondan içeri 2 hırsız girmiş. Komşular bağırınca para ve ziynet eşyalarını alıp kaçmışlar. Ruhsatlı pompalı tüfeklerimizi alarak kardeşimle birlikte hırsızların peşine düştük ama yakalayamadık” dedi.
 

Önceki gece ikinci kez soyulduğunu anlatan Sevgili, “Polis saatler sonra geldi. Biz de tüfeklerimizi kuşandık, site bahçesinde hırsız bekliyoruz” diye konuştu. Hırsızların ilk olayda 28 bin TL nakit, 7 kol saati, 2 altın yüzük çaldığı evden, önceki gece de 120 ekran plazma televizyon, 1 kamera ve fotoğraf makinesi aldığı öğrenildi.

 

Polisin hırsızlara hiçbir tedbir almadığını iddia eden mahalleli silaha sarıldı.

 

Maltepe Zümrütevler Mahallesi Handegül Sokak Yeşilbelde Sitesi, Mimoza Blok, 8 numarada oturan Hatip Sevgili’nin evini hırsızlar 3 gün içinde 2 kere soydu. Saat 22.00 sıralarında dış cephe kaplaması için kurulan iskeden 2. kattaki evin balkonuna çıkan ve balkon kapısından eve giren hırsızlar 28 bin TL nakit para, 5 adet bayan kol saati, 2 erkek kol saati, 1 pırlanta altın yüzük ve 1 tektaş yüzüğü çaldı. İçerideki hırsızlar evin dış kapısının sürgüsünü çekerek evde bulunan tüm çekmeceleri, yatak, çekyat altlarında değerli eşya aradı. Komşularının haber vermesi üzerine eve gelen Hatip Sevgili kapının kilidini açtıktan sonra sürgünün çekilmiş olduğunu farketti.

 

POMPALI TÜFEKLE HIRSIZ NÖBETİ TUTTULAR

 

Hatip Sevgili, ruhsatlı pompalı tüfeğinin içeride olması ve hırsızların kullanabileceği ihtimaline karşı, içeri giremedi. Polis ekiplerine haber veren Sevgili, beklemeye başladı. Olay yerine gelen polis ekiplerinin kendileriyle ilgilenmediğini iddia eden Sevgili, bir süre sonra kapıyı omuzlayarak içeri girdi. Evin darmadağan olduğunu gören Sevgili pompalı tüfeğini alarak dışarı çıktı. Hatip Sevgili'nin alt katında oturan kardeşi, Hafız'da ruhsatlı pompalı tüfeğini alarak ağabeyinin yanına geldi. İki kardeş birlikte hırsız nöbeti tutmaya başladı.

 

Hırsızlık olayının bildirilmesinden 4 saat sonra olay yeri inceleme ekiplerinin parmak izi almak için gelmesine tepki gösteren Sevgili aile bireyleri “Kanunlar yavaş işliyor. Yakalansalar bile cezaevine girmeden serbest bırakılıyor. Biz de polisin geç gelmesi üzerine hırsızları buluruz ümidiyle silahlarımızı kuşanıp hırsız avına çıktık.” dedi.

 

AYNI EVE 3 GÜN ÖNCEDE GİRMİŞLER

 

3 gün öncede hırsızların evine girdiğini söyleyen Hatip Sevgili, hırsızları yakalamak için arkalarından ruhsatlı silahı ile kovaladığını, polislerin olay yerine gelince yarım saat ruhsatlı silahının sorgusunu yaptıkları için de hırsızları kaçırdıklarını iddia etti.

 

Polis hırsızların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Bu haber toplam 3925 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!