1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sevgi Pınarı Derneği Mevlit programı düzenledi
Sevgi Pınarı Derneği Mevlit programı düzenledi

Sevgi Pınarı Derneği Mevlit programı düzenledi

Siirt’te faaliyet gösteren Siirt Eğitim Gönüllüleri (Sevgi Pınarı) Derneği, Mevlit Kandili dolayısıyla dernek binasında mevlit etkinliği düzenledi.

A+A-

Çocuklar, büyükleriyle birlikte söyledikleri ilahiler ve şiirlerin yanı sıra sinevizyon gösterimi ve okunan mevlit etkinliğin renkli sahnelerindendi.

Gecenin anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Zülfikat Fırat, kâinata rahmet olarak gönderilen Resul-i Zişan’ın (s.a.v.) ahlakının toplumda yaygınlaşması, O’nun hayat metodunun insanlığa sunulması için mücadele ettiklerini, bu amaçla bu tür etkinlikleri düzenlediklerini, böylesi etkinliklerin Peygamber’in (s.a.v.) anılması, anlatılması açısından önemli olduğunu dile getirdi.

siirt sevgi pınarı derneği

Fırat, konuşmasında 20 Nisan’a kadar geçecek zamanı güzel değerlendirmek gerektiğini hatırlatarak, “Peygamber Efendimizi topluma hakkıyla tanıtmak için bu günler kaçırılmaması gereken bir fırsattır.” dedi.

Etkinliğe yoğun bir ilgi gösteren katılımcılar dernek binasını doldurdukları görüldü. Program yapılan duanın ardından son buldu.

Bu haber toplam 2446 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!