1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ses Yarışması öğrencileri Valiyi ziyaret etti
Ses Yarışması öğrencileri Valiyi ziyaret etti

Ses Yarışması öğrencileri Valiyi ziyaret etti

Ses yarışmasına katılan öğrenciler Vali Musa Çolak’ı ziyaret ettiler.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, liseler arasında düzenlenen Türk Halk Müziği Ses Yarışmasında finalist olan 10 öğrenciyi kabul etti. Kabulde SİSKAV Müzik Öğretmenleri Cengiz Tan ve Lütfü Turşak’da hazır bulundu.

 

Geleneksel hale gelen ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ses yarışması ile ilgili bilgi veren SİSKAV Müzik Öğretmeni Cengiz Tan, "Amacımız önceki yıllarda olduğu gibi, gençlerimizde çok sesli müzik bilincinin gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak, okullarda sürdürülen müzik çalışmalarını desteklemek, gençler arasında sevgi ve dostluk bağlarını güçlendirmektir. 4 yıldan beri yaptığımız bu yarışma bizlere gurur vermektedir. 3 ay boyunca yarışmaya katılan öğrencilerimize müzik dersleri verdik. Bu yarışmanın finalini 1 Nisan'da Siirt Üniversitesinde gerçekleştireceğiz. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

 

Gençlerimizin yeteneklerini ortaya koyması bakımından bu tür etkinliklerin önemli olduğunu ifade eden Vali Musa Çolak, "Siirt’te bu tür etkinliklerin yapılmasından büyük memnuniyet duyuyorum. Mart ayı ilimizde kültürel etkinlikler açısından çok zengin geçti. Tiyatro ve müzik ağırlıklı önemli etkinliklerimiz oldu. Siirt kardeşliğin olduğu kadar kültür ve eğitimin de merkezi haline geliyor. Valiliğimizin kültürel etkinlikleri hiç şüphesiz devam edecektir. Tabi gençlerimizin gizli yeteneklerini ortaya koymaları, sosyal olarak yetişmeleri, kendine güvenen bireyler olarak hayata atılmaları da ancak sosyal, sportif, kültüler ve sanatsal etkinlikler sayesinde mümkün olmaktadır. Bundan dolayıdır ki sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere Valilik olarak büyük önem veriyoruz. Bu vesile ile ses yarışmasına katılan öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Final yarışmasında da kendilerine başarılar diliyorum." diye konuştu.

Bu haber toplam 2303 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!