1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SES Siirt Şubesi kongresini gerçekleştirdi
SES Siirt Şubesi kongresini gerçekleştirdi

SES Siirt Şubesi kongresini gerçekleştirdi

SES Siirt Şubesi’nin 4. Olağan Kongresi, Siirt Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

A+A-

Siirt Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılan kongreye, BDP Siirt İl Başkanı Faruk Sağlam, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ve eşi, İHD, MEYA-DER, TUHAD-DER, STAY-DER, MKM ve KESK'e bağlı sendika temsilcileri ve delegeler katıldı.

Kongrenin başlamasıyla SES Siirt Şubesi’nin 3 yıllık etkinlikleri sinevizyon gösterisiyle anlatıldı. Ardından SES Siirt eski Şube Başkanı Mehmet Alanç açılış konuşmasını yaptı.

Türkiye'de düşünce özgürlüğü, insan hakları ve yaşamın her alanında baskının egemen olduğunu dile getiren Alanç, Kürt sorununun çözülmemesinden kaynaklı, 30 yıldır yaşanan çatışmalı sürecin yarattığı tahribatın insan sağlığı üzerinde olumsuzluklara neden olduğunu söyledi. Alanç'ın ardından SES Siirt Şubesinin son üç yıllık faaliyet, mali ve denetleme kurullarının raporları okunarak delegeler tarafından oylandı.

Daha sonra kongrede bir konuşma yapan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, tüm dünyada sorunların çözümünde sivil toplum örgütlerinin büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Konuşmasının sonunda AKP hükümetinin sağlık politikasına değinen Sadak, AKP Hükümetinin kendisi gibi düşünmeyen, demokratik muhalefetin içinde yer alanları sağlık hizmetinden muaf bıraktığını belirterek, “Bugün binlerce kişi cezaevlerinde sağlık haklarından mahrum bırakılıyor. Bu da günümüzde yaşanan en önemli insanlık suçudur” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 59 delegenin katılımıyla yapılan seçimde SES Siirt Şubesinin 7 kişilik yönetim kuruluna Gülhan Tekin, İhsan Özdemir, Orhan Kul, Gülten Yalçın, Mahmut Bozan, Halil Elçi ve Cevat Başer seçildi.

Bu haber toplam 1985 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!