1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Servet Hocaoğulları
Servet Hocaoğulları

Servet Hocaoğulları

Aslen Siirt Pervari’li olan Servet Hocaoğulları, Arap bir anne (Şükran) ve Kürt bir babanın (Hüseyin) ilk oğlu olarak 1969 yılında İstanbul’da doğdu.

A+A-
Servet Hocaoğulları kimdir?
 
Aslen Siirt Pervari’li olan Servet Hocaoğulları, Arap bir anne (Şükran) ve Kürt bir babanın (Hüseyin) ilk oğlu olarak 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğu İstanbul’da Taksim ve Heybeli Ada arasında yaşanan “İstanbul” kokusunu içine çekerek tamamladı. Baba ocağına dönmeye karar verilmesi üzerine; çocukluğun okuma-yazma dönemi (ilkokul) Pervari’de sürdü. Lise çağları ise, abi-kardeş bir arada olmak adına geniş ailenin Gaziantep’e taşınmasıyla, lise mezuniyeti Gaziantep İmam Hatip Lisesi olarak kayıtlara geçildi.
 
Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin kazanılmasını vesile eden Hocaoğulları ailesi Bursa’ya taşındı. Yazarın bir sabah namazını Bursa Ulu Cami’de kılmasının onda bıraktığı izler takibi sonucunda, Bursa’nın tarih ve kültür serüvenini “Kul ve Aşk: Şehrin Gördüğü Rüya: Bursa” adlı eseri ile “vefa” eseri olarak kamuoyu ile paylaşıldı.
 
Mezuniyet sonrası “Din Sosyolojisi” alanında “İslami Açıdan Sivil Toplum ve Sosyal Tabaklaşma ile İlişkisi” tezi ile uzmanlık alanını siyaset sosyolojisi üzerine kararlaştırdı. Beş yıl süren öğretmenlik döneminin anılarını “Yitik Çocuklar” isimli anı kitabı ile hayatın saklı bahçesi olarak gönlündeki yerini aldı. Yazarın öğretmenlik ve sivil toplum kuruluşlarındaki yöneticilik dönemi tecrübesi “aile” ve “evlilik” üzerine iki telif eser yazmasıyla sonuçlandı.
 
Kara Şahin Düştü/Evlilik Üç Yıldır ve Evlilikde İdeal duruşlar… Yazar deneyimlerini son yedi yıldır Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü Genel Koordinatörü olarak siyasal kültür-kültür politikaları üzerine araştırmaları ile zenginleştirme çabasındadır.
 
Yazarın basım aşamasına gelmiş “Kur’an’a Çağrı/Muhkem Din-Müteşabih Toplum” adlı çalışması ilahiyat-siyaset bilimi ilişkisi odaklı özel alan çalışması olarak tamamlanmıştır.
 
Yazar, eşi Emine, kızları Ayetnur Nazlıcan ve Ayşegül ile Bursa’da yaşamlarını sürdürmektedir.
 
 
servet-hocaogullari-kitapla.jpg
 
Bu haber toplam 6018 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!