1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şerif’e Devletin şefkat eli uzandı
Şerif’e Devletin şefkat eli uzandı

Şerif’e Devletin şefkat eli uzandı

Mezarlık Köşesinde Tek Başına Yalnızlığı Yudumlayan Bir Adam: Şerif’in durumu iyiye gidiyor.

A+A-

Zeyve mezarlığının köşesinde basit, derme-çatma eğreti bir çadırda tek başına zor şartlarda hayata tutunmaya çalışan Şerif’in durumuna dair haber birçok duyarlı vatandaşın yüreklerini burkmuş, Siirtliler.Net okuyucularından kimileri ise “Bu mağdur vatandaşa nasıl ulaşabiliriz” şeklinde yardımda bulunmak istediklerini dile getirmişlerdi. Ancak haberimizin hemen ertesi günündeki tüm gelişmeler kimsenin özel yardım etmesine ihtiyaç bırakmamıştır.

 

Mağdur vatandaş Şerif’in durumu hakkında bilgi alan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hifzullah Canpolat, konuya yakınlık göstererek mağdur vatandaşın yattığı barakaya gitmiştir. Ruhsal problemleri olan Şerif için İl Sağlık Müdürü Erol Emre ÖMÜR ile görüşen Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hifzullah CANPOLAT vatandaşın sağlık kontrolünden geçirilmesi gerektiğini belirterek ambulans istedi. Şerif, gelen ambulansa bindirilerek sağlık görevlileriyle Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Mağdur vatandaştan haberdar olan Vali Yardımcısı Hamdi ÜNCÜ’ye de bilgi veren CANPOLAT, soğukta dışarıda yatan bu vatandaşın artık emin ellerde ve sıcam ortamda sağlıklı bir yaşamla hayata devam edeceğini belirtti.

 

Sağlık kontrolünden geçirildiği Devlet Hastanesinde sağlık kontrollerinin ardından sağlık raporuyla birlikte Van Rehabilitasyon Merkezi’ne sevk edileceği bilgisine ulaşıldı.

 

Örf, adet ve geleneklerine bağlı olan ilimiz insanının duyarsız kalmadığını açılan telefon ve yapılan yorumlardan anlaşılıyor. Haberimizin ardından bizlere ulaşarak yardım etme istediklerini belirten Siirt Medlife Hastanesi ortaklarından Cengiz ÜSTÜN beyefendiye, Siirt Belediyesi İmar Müdürü Elif Tren ÖZER hanımefendiye, Fikret ONUR beyefendiye ve haberi kaleme alan Şakir ÖZMAZİ’ye Siirtliler.Net Ailesi olarak teşekkürü bir borç biliyoruz.

 

 

Bu haber toplam 2127 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!