1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Sercan Bilgi, A Haber Bölge Muhabirliğine atandı
Sercan Bilgi, A Haber Bölge Muhabirliğine atandı

Sercan Bilgi, A Haber Bölge Muhabirliğine atandı

Siirtliler.Net Haber Müdürlüğü’nün ardından ulusal yayın kuruluşlarına göz kırpan Sercan Bilgi, A TV ile A Haber Diyarbakır Muhabirliğine getirildi

A+A-

Siirt’in tek yerel televizyonu olan Kanal 56’da uzun bir süre çalışan daha sonra vatani görevi için televizyondan ayrılan Sercan Bilgi, en son Siirtliler.Net Haber Müdürü olarak Siirt yerel basınında yer aldı.

Siirtliler.Net Haber Müdürlüğü döneminde günlük haberleriyle Siirt basınında başarılı bir habercilik yapan Sercan Bilgi, mesleki anlamda çıtayı yükselterek ulusal basında hak ettiği kariyerini aramaya başladı. Türkiye’nin önemli televizyon kuruluşlarından A Tv ile A Haber’de çalışmaya başlayan Sercan Bilgi, kısa sürede Diyarbakır Bölge muhabirliğine atandı.

“BAŞBAKANIN MİTİNGİ ÖNCESİ PROGRAM SUNMAM BENİM İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLDU”

Yeni kariyeriyle ilgili görüşlerini aldığımız Sercan Bilgi, Siirtliler.Net’e şu değerlendirmelerde bulundu: “Yeni işimde hata yapma şansım sıfır. Yerelde hatalarınız biraz daha affedilebiliyor veya telafisi mümkündür. Diyarbakır muhabirliğinde yerel haberleri kendim yapıyorum ve genel merkeze gönderiyorum. Fakat ulusalı ilgilendiren haberler Genel Merkez tarafından ‘şu konuyla ilgili haber çıkar’ deniliyor. Bölgeye hitap ettiğim için halka büyüdü. Değişik yerlerden telefonlar geliyor. Günde bazen birkaç kez telefonumu şarz ettiğim oluyor. Tabi yorucu oluyor.”

“DEDİKODU YOK, SADECE İŞİMLE İLGİLENİYORUM”

Bilgi, mesleğiyle ve yeni kariyeriyle ilgili değerlendirmelerine şu cümlelerle devam etti: “Diyarbakır’dayım ve sadece işimle ilgileniyorum. Bu hem mesleğime yarıyor hem de kişisel kariyerime yarıyor. Eskiye nazaran daha fazla medyayı takip ediyorum. Yazarları takip ediyorum. Yerel gazeteleri takip ediyorum. Diyarbakır benim için önemli bir referans oldu. Seçim döneminde Başbakan Erdoğan’ın o kısık sesli mitingi  öncesi program yapma şansı buldum ve bu program bana uğurlu geldi. O miting günü program merkezin güvenini alarak teklif aldım ve artık burada çalışmaya başladım.”

Bu haber toplam 6340 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!