1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Selim Sadak’a Personelden Geçmiş Olsun Ziyareti
Selim Sadak’a Personelden Geçmiş Olsun Ziyareti

Selim Sadak’a Personelden Geçmiş Olsun Ziyareti

Geçen hafta evine yapılan operasyonla birlikte gözaltına alınıp Diyarbakır’a götürülen Siirt Belediye başkanı Selim Sadak serbest bırakıldıktan sonra Siirt’e geri geldi. Bugün ilk olarak Belediye personeli tarafından geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirildi

A+A-

Burada bir konuşma yapan Tüm Bel Sen Siirt şube başkanı Ferit Epözdemir “Son bir haftadır belediye başkanımıza geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunmak ve serbest bırakılması için eylemler yapmaktan iş yapamaz hale geldik. Bu kadar yoğun bir şekilde belediye başkanımızın üzerine gelinmesi ve hukuk dışı uygulamalarla evinin kapısı kırılarak arama yapılması ve sonrasında gözaltına alınarak Diyarbakır’a götürülüp orada mahkeme önüne çıkarılması tüm personelde moral bozukluğuna sebebiyet vermiştir. Bu moralsizliğin etkisinde kalan bizler çalışamaz ve iş üretemez hale gelmiştik. Bu durumlardan dolayı yeterince Siirt halkına hizmet verememiş olmanın üzüntüsünü yaşamaktayız. Bütün bu olanlardan sonra umarız bir daha bu tarz olaylar yaşanmaz ve halkımıza layık olduğu biçimde hizmet etmeye devam edeceğiz. Tekrardan tüm Belediye personeli adına Başkanımıza geçmiş olsun diyorum.” dedi.

Belediye başkanı Selim Sadak kendisine yönelik gerçekleştirilen hukuk dışı uygulama ve adaletsizliğedeğinerek kendisinin serbest bırakılması için demokratik tepkilerini ortaya koyan, geceden sabaha kadar nöbet tutan halka teşekkürlerini ileterek şunları söyledi “Bana yapılan haksızlık sadece kendi şahsıma değil Siirt halkı başta olmak üzere tüm halkımıza yönelik yapılmıştır. Bizler bu hukuk dışı uygulamaların önüne geçeceğiz. Ülkemize barış hakim olana kadar var olan gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Sizlerin vermiş olduğu destek bana güç vermiştir. Sizler kendi temsilcilerinize sahip çıkıp başkanınızı yalnız bırakmadığızın müddetçe hep kazanan sizler olacaksınız. Bundan sonra tüm hızımızla halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu ilde yaşayan tüm halkların birlikteliği sayesinde bu sorunun üstesinden geleceğiz. Tekrardan bu duyarlılığınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Başkanın yaptığı konuşmaya cevaben güçlü bir şekilde tüm personel tarafından alkışlanması desteğin  ne kadar da güçlü olduğu ortaya çıkmaktadır şeklinde yorumlar yapıldı oraya gelen personeller tarafından.

Bu haber toplam 2365 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!