1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Selim Sadak, siyasi yapısını güçlendiriyor
Selim Sadak, siyasi yapısını güçlendiriyor

Selim Sadak, siyasi yapısını güçlendiriyor

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak Belediye Başkanlığının yanı sıra neredeyse DTP İl Başkanı gibi çalışmalara yön veriyor.

A+A-
Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, seçilmiş olduğu günden bu yana Siirt’teki DTP siyasi yapısını güçlendirmek için var gücüyle çalışıyor, her türlü imkânı değerlendiriyor hatta Belediye Başkanlığının yanı sıra neredeyse DTP İl Başkanı gibi çalışmalara yön veriyor.

SİİRTLİLER.NET

Seçildiği günden bu yana Ak Parti hükümet yetkilileriyle iyi ve ılımlı ilişkiler kurmaya özen gösteren Sadak, geçtiğimiz aylarda basında da oldukça yer alan “Ak Parti’li oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan belediye personeli” ile ilgili konularda ise oldukça tepki toplamıştı. Bir yandan hükümet desteğini arkasına alabilmek için iyi ilişkiler kurmaya çalışan Sadak, bu duruşunu ise seçmenlerine karşı “Bakın görün. Ben sırf sizin ve bana oy veren halkım için asla tasvip etmediğimiz bir siyasi partinin bile ayağına gidiyorum” şeklinde yansıtmaya çalıştığı gözlenilmektedir.

İl Başkanı gibi çalışıyor

Siirt’te birçok vatandaşın DTP’nin İl Başkanının ismini bilmezken, Belediye Başkanı Sadak’ı ise DTP İl Başkanı gibi gördüğü şeklinde yaygın bir görüş hâkim. Belediye hizmetleri konusunda seçimler öncesinde Siirt Belediyesinin borçlarını çok fazla önemsemediğini vurgulayan Sadak, seçim sonrasında daha ilk aylarda “borçlardan dolayı iş yapamıyoruz” şeklinde beyanatlara başlaması tutarsızca karşılanmaktadır. Belediye hizmetleri konusunda sürekli borçları gündeme getiren Sadak, DTP’nin siyasi yapılanması konusunda ise hiçbir mazeret üretmeye ihtiyaç duymadan her fırsatı değerlendirmektedir. Oturma eylemlerinin hepsine bizzat katılması, bu tür eylemleri teşvik etmesi, üniversite öğrencilerini kendi makamında her fırsatta kabul ederek işbirliği çalışmalarına girişmesi Sadak’ın siyasi yapısını güçlendirmesinde en bariz örneklerdendir.

Görüşlerine başvurduğumuz birçok Siirtli ise bu durum karşısında “Biz karşımızda belediyecilik hizmetlerini yürüten, göstermelik çalışmalardan ziyade kalıcı çalışmalara önem veren bir Belediye Reisi görmek istiyoruz. Belediye makamında oturan kişi DTP İl Başkanı gibi değil bir Belediye Reisi gibi oturması gerekmektedir.” şeklinde görüş ve şikayetlerini dile getirdiler.
Bu haber toplam 1843 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!