1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Selim Sadak için 27,5 yıl hapis istemi
Selim Sadak için 27,5 yıl hapis istemi

Selim Sadak için 27,5 yıl hapis istemi

Terörle mücadele kapsamında gözaltına alınan Siirt Belediyesi eski Başkanı Selim Sadak hakkında 27,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma nedeniyle 16 Kasım 2017’de gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve tutuksuz yargılanan Siirt Belediyesi eski Başkanı Selim Sadak hakkında “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme” ve “terör örgütü propagandası yapma” suçlarından 16 yıldan 27,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Siirt Belediye Başkanı olduğu 2008 yılında Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce 'Terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezası onandıktan sonra 2012 yılında Danıştay kararı ile görevinden alınan Selim Sadak hakkında, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma tamamlandı. Diyarbakır 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede Sadak'ın 'Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' ve 'Terör örgütü propagandası yapma' suçlarından 16 yıldan 27.5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Bu haber toplam 1805 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!