1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Selim Sadak Belediye Meclis Toplantısına Katıldı
Selim Sadak Belediye Meclis Toplantısına Katıldı

Selim Sadak Belediye Meclis Toplantısına Katıldı

Siirt Belediyesi Meclis toplantısına bu gün de devam edildi. İl dışında olması nedeniyle dünkü oturumda yer alamayan Belediye başkanı Selim Sadak bu günkü oturumda yer alarak şehrin sorunları ve son zamanlarda yaşananlar hakkında Belediye Meclis üyelerini

A+A-

Yeni yılda Belediye Meclisi üyelerine çikolata ikram ederek başlayan Selim Sadak yedek listeden asil üyeliğe geçen Belediye Meclis üyesi Feremez Kaya’ya da hoş geldin dedi ve yeni görevinde başarılar diledi. Belediye Meclis toplantısı açılış konuşmasını yapan başkan Selim Sadak “Aralık ayında bize yönelik yapılan haksız uygulamalarla partimiz kapatıldı ve bir çok arkadaşımıza olduğu gibi bana da siyasi yasak getirilerek çalışmalarımızın önünde engel olunmaya çalışıldı. Her ne kadar siyasi yasaklı olsam da ben halkıma hizmette hiç bir kusur etmeyeceğim. Bizler halkımıza hizmet etmek için buradayız. Utanç verici bir biçimde gözaltına alındığımda beni arayıp bana geçmiş olsun dileklerinde bulunanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu süreçte Hükümet nezdinde yalnızca Bülent Arınç ve Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu beni arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Ben uzun zamandır ailemle birlikte geçirmek planladığım tatilimi yapmak için Almanya’ya gittim. Kardeşlerim ve çocuklarım oradalar. Onların yanına gittim. Orada da Manheim kenti ile Nisan ayında bir dostluk şöleni gerçekleştireceğiz. Ayrıca daha önce hazırlığı yapılan İsveç’in bir şehri ile dostluk ilişkileri başlatıldı. Şimdi onun prosedürleri hazırlanıyor. Bu yıl içerisinde Hayvan Pazarının il dışına çıkartılması, yeni bir Mezbahane yapımı ve Alt yapı eksikliklerinin tamamlanması için gerekli paralar temin edildi. Bunlar halledilecek. Önümüzdeki haftalarda Siirt’in sorunları için Ankara’yı sık sık rahatsız edeceğiz. Yarın İstanbul’a gidip iki iş adamıyla Siirt’e hizmet etmeleri için görüşmelerde bulunacağım. Siirt’in bütün mezarlıkları haciz altındadır. Hiç bir Belediye gayrimenkulunu satıp borçlarımıza aktaramıyoruz. Bütün bunlara rağmen şehrimizin refahı için tüm yolları deneyerek güzel bir Siirt yaratacağız.” açıklamasında bulundu.

Meclis toplantısı gündem maddelerinin tartışmaya açılmasıyla devam etti. Pazartesi günü Meclis toplantılarına kaldığı yerden devam edecek.

Bu haber toplam 2441 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!