1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Selahattin Demirtaş, Siirt’teydi
Selahattin Demirtaş, Siirt’teydi

Selahattin Demirtaş, Siirt’teydi

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Siirt’e gelen HDP’nin adayı Demirtaş “mührü vururken düşünün bir kişimi otursun o koltua yoksa bütün hak mı otursun?” dedi.

A+A-
HDP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, Siirt’e gelerek belediyenin düzenlediği iftar programına katıldı. Yemek masasında bulunan İsrail ürünü içeceklerin masadan kaldırılmasını isteyen Demirtaş, iftarın ardından çeşitli açıklamalarda bulundu. Demirtaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
 
“Toplumun çok kültürlü, çok inançlı, çok dilli yapısına uygun bir yönetim modeli ve anlayışı inşa etmek istiyoruz. Tek dil, tek ırk, tek millet dayatmasına karşı bütün kimliklerin, mezhep ve inançların kendini özgürlüğüyle var ettiği bir devlet yönetimi inşa etmek istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimi bunun için bir fırsattır. Cumhurbaşkanı bunu tek başına yapabilir diyemeyiz. Israrla tek ırkçı, tekçi mezhep anlayışıyla yönetilmeye çalışılan bir devlette kimse kendini güvende hissedemez. Kürtler de korkar, Türkler de korkar, Ermenisi de, Arabı da, Lazı, Çerkezi de korkar. Alevi olanı da Süryani olanı da korkar. Çünkü tek til, tek millet dediğinizde kalan bütün kimlikleri, inanç ve mezhepleri yok edeceğim anlamına geliyor. Siirt halkı ne yapacağını bilir. O kabine girdiğinizde vicdanınızla üç fotoğraf karşı karşıya olacak. O mührü vurmadan önce fotoğrafların üçünü de uzun uzun inceleyin. Düşünün bunların her biri sizin için bugüne kadar ne yaptı, ne yapabilir? Oy vereceğiniz kişi bütün halkların başkanı olacak ve Türkiye’nin bir numaralı koltuğuna bir kişi mi otursun istiyorsunuz, bütün halk mı otursun istiyorsunuz kararınızı verirken buna göre karar verin.”
 
Bu haber toplam 3080 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!