1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Selahattin Demirtaş, Erdoğan haklı
Selahattin Demirtaş, Erdoğan haklı

Selahattin Demirtaş, Erdoğan haklı

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Koalisyon güçlerinin derdi Suriye değil" söylemine katıldığını açıkladı.

A+A-
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’la Kobani protestolarına bağlı gelişmelerle ilgili Milliyet gazetesine konuştu. Sürecin yönetilmesi konusunda eksiklikleri olduğunu belirten Demirtaş, 35 kişinin öldüğü sokak eylemleri için de "Sokağa çıkın çağrısını ben yapmadım, MYK'nın kararıydı" dedi.
 
 
"ERDOĞAN HAKLI"
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmesinde, “Kobani düşerse içeride de ciddi sorun olur, Kürtleri kurtarırsanız yarın Suriye’de sizinle birlikte hareket eder” dediğini, “Tamam” yanıtını aldığını belirten Demirtaş, “Sonra burunları bir sürtsün anlayışı hakim oldu. PYD, ‘Türk askeri gelsin’ demiyordu. Sadece bir yardım koridoru açılsın istiyor. Türkiye ile koalisyonun gündemi zaten örtüşmüyor. Biz, ‘hiç değilse Türkiye’nin iç gündemi örtüşsün’ diyoruz. Bu açıdan Cumhurbaşkanı da doğruyu söylüyor. Biz de Türkiye’nin kullandırılmasına karşıyız. Çünkü koalisyonun derdi Suriye değil” dedi.
 
Bu haber toplam 2789 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!